Wyspy tracą na atrakcyjności

dodane 03.08.2016 06:43

PAP |

Tylko 13 proc. polskich studentów w Wlk. Brytanii nie obawia się skutków Brexitu. Zarówno oni, jak i pracujący tam specjaliści częściej myślą o wyjeździe - pisze "Rzeczpospolita".

Wyspy tracą na atrakcyjności   TJ Morris / CC 2.0 Studia i praca w Wielkiej Brytanii tracą na atrakcyjności.

Studia w Wielkiej Brytanii będą droższe, trudniej będzie o wsparcie finansowe na naukę, po której będzie też więcej problemów ze znalezieniem pracy, zwłaszcza wobec wzrostu antypolskich nastrojów na Wyspach - takie negatywne skutki Brexitu najczęściej wskazywali polscy studenci brytyjskich uczelni, którzy wzięli udział w lipcowym sondażu firmy doradczej Boston Consulting Group.

Prawie co drugi z 65 ankietowanych młodych ludzi zamierza zaraz po studiach wyjechać z Wielkiej Brytanii. To wyraźnie więcej niż w podobnym badaniu z wiosny 2015 r., gdy sześciu na dziesięciu studentów zamierzało przez kilka lat po studiach pozostać na Wyspach.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| "RZECZPOSPOLITA", BREXIT, DYPLOMACJA, NAUKA, PAP, POWTÓRZENIE, PRZEGLĄD PRASY, WIELKA BRYTANIA

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 adamp_314 03.08.2016 15:21
Należy podziwiać odwagę firmy, że podała wielkość próby. Szacując błąd pomiaru, bez zaglądania do tabel, "na oko", z całkiem niezłym przybliżeniem możemy przyjąć, że jest to 1 przez pierwiastek z wielkości próby. W tym wypadku mamy 1/8, czyli jakieś 12%. Czyli wszystkie różnice są w granicach błędu statystycznego. Ciekawe jak dobrano próbę reprezentacyjną. Sądząc po profesjonalizmie opisu to pewnie ankieter stanął pod drzwiami jakiegoś wydziału i zaczepiał wychodzących na papierosa?
Plusów: 4 Gosc 03.08.2016 10:14
Niezalogowany użytkownik

No faktycznie:

Prawie co drugi  (czyli prawie pieciu na dziesieciu) z 65 ankietowanych młodych ludzi zamierza zaraz po studiach wyjechać z Wielkiej Brytanii. To wyraźnie więcej niż w podobnym badaniu z wiosny 2015 r., gdy sześciu na dziesięciu studentów zamierzało przez kilka lat po studiach pozostać na Wyspach.

 

Tak sie manipuluje informacjami. U nieuwaznego czytelnika pozostanie wrazenie, ze faktycznie wyraźnie więcej.

wszystkie komentarze >