107,6 FM

Podziękowanie biskupa za ŚDM

Bp Jan Kopiec: Z nowym entuzjazmem idźmy odważnie do świata z przesłaniem o bliskości Jezusa zawsze Miłosiernego.

Po zakończonych Światowych Dniach Młodzieży bp gliwicki Jan Kopiec dziękuje za włączenie się diecezji w organizację wydarzenia.

„Wdzięczni jesteśmy Opatrzności Bożej, że na szlakach wydarzeń znalazła się nasza Ojczyzna z Krakowem na czele, a także wszystkie polskie diecezje. Także nasza Diecezja Gliwicka włączyła się w to budujące dzieło, które już stało się ważnym ogniwem budowania Królestwa Bożego w naszych sercach i w całym Kościele Chrystusowym. Wszyscy doświadczyliśmy umiejętnej współpracy różnorodnych gremiów, by stworzyć jak najbardziej sprzyjające warunki dla przeżycia tego podniosłego czasu” – napisał w liście odczytanym dziś w kościołach.

Biskup dziękuje za włączenie się w wysiłek organizacyjny i wymienia wiele wartości, które ukazały się w tym czasie: otwartość serc, gościna w parafiach i rodzinach, dzielenie się swoimi doświadczeniami wiary i wartościami życia, okazanie prawdziwej wspólnoty z gośćmi z zagranicy, a także uczestnikami ŚDM z diecezji.

W etap diecezjalny zaangażowało się 63 parafie, które przyjęły niemal 2200 osób. Podziękowania skierowane są do Wszystkich, z duszpasterzami na czele, Centrum Diecezjalnego ŚDM, rzeszy wolontariuszy. „Ciesząc się wynikami całego wydarzenia zachęcam teraz do pielęgnowania tego, co tegoroczne ŚDM Kraków 2016 umocniły w nas. Z nowym entuzjazmem idźmy odważnie do świata z przesłaniem o bliskości Jezusa zawsze Miłosiernego w otwierającą się przed nami przyszłość” – napisał bp Jan Kopiec.

Pełny tekst listu jest do pobrania poniżej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama