107,6 FM

Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów podał się do dymisji

Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Szymon Kołecki podał się do dymisji. We wtorek ujawniono wynik badania próbki B, które potwierdziło stosowanie dopingu przez Tomasza Zielińskiego. Sztangista został wykluczony z reprezentacji olimpijskiej.

"Jest mi przykro i wstyd za to, co się stało. Mogę tylko przeprosić. Moja rezygnacja będzie miała miejsce dzień po ostatnim występie naszego zawodnika w igrzyskach w Rio de Janeiro. Taką decyzję podjąłem wcześniej. Nie zamierzałem startować w grudniowych wyborach" - powiedział Kołecki podczas wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie.

16 sierpnia odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie zarządu PZPC, na którym Kołecki złoży rezygnację i wskaże tymczasowego prezesa.

We wtorek Polski Komitet Olimpijski poinformował, że badanie próbki B potwierdziło stosowanie przez Zielińskiego niedozwolonego środka.

Tegoroczny mistrz Europy w kategorii 94 kg został poddany badaniu antydopingowemu 31 lipca, krótko po przylocie do Brazylii. Informacja, że w jego organizmie wykryto nandrolon dotarła do Polskiej Misji Olimpijskiej 6 sierpnia, a następnego dnia - w obecności zawodnika i przedstawiciela misji medycznej PKOl - w akredytowanym przez WADA laboratorium w Rio de Janeiro otwarto próbkę B i poddano ją analizie.

Tomasz Zieliński to młodszy brat Adriana, mistrza olimpijskiego z Londynu w kat. 85 kg. W Brazylii obaj mieli reprezentować Polskę w kat. 94 kg.

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama