107,6 FM

Wszystko, co dobre, pochodzi od Boga i do Niego prowadzi

Moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, któreś przygotował wobec wszystkich narodów: światło na oświecenie pogan i chwałę ludu Twego, Izraela. Łk 2,30-32

Gdy upłynęły dni ich oczyszczenia według Prawa Mojżeszowego, Rodzice przynieśli Jezusa do Jerozolimy, aby przedstawić Go Panu. Tak bowiem jest napisane w Prawie Pańskim: «Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu». Mieli również złożyć w ofierze parę synogarlic albo dwa młode gołębie, zgodnie z przepisem Prawa Pańskiego.

A żył w Jeruzalem człowiek imieniem Symeon. Był to człowiek sprawiedliwy i pobożny, wyczekujący pociechy Izraela; a Duch Święty spoczywał na nim. Jemu Duch Święty objawił, że nie ujrzy śmierci, aż zobaczy Mesjasza Pańskiego. Z natchnienia więc Ducha przyszedł do świątyni. a gdy Rodzice wnosili dzieciątko Jezus, aby postąpić z Nim według zwyczaju Prawa, on wziął Je w objęcia, błogosławił Boga i mówił:
«Teraz, o Władco, pozwalasz odejść słudze Twemu w pokoju, według Twojego słowa. Bo moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, które przygotowałeś wobec wszystkich narodów: światło na oświecenie pogan i chwałę ludu Twego, Izraela».

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono.

Symeon zaś błogosławił ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: «Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą – a Twoją duszę miecz przeniknie – aby na jaw wyszły zamysły serc wielu».


W pogańskim do bólu świecie szanuje się wartości, o których można powiedzieć „chrześcijańskie”: pokój, miłość, życie. Problem polega na tym, że rezygnuje się z ich prawdziwego źródła. Z osoby Jezusa Chrystusa. Efekt? Po wartościach pozostaje jedynie nazwa. Wojnę nazywamy misją pokojową, seks miłością, a zabijanie wolnością wyboru. A jednak ludzie odrzucający Boga próbują świecić dobrocią. Są ateiści, o których można powiedzieć: dobrzy ludzie. Jak to możliwe? Myślę, że nie da się być dobrym bez Bożej łaski. A Bóg może pracować w każdym sercu, nawet tym, które Go odrzuca i które Go jeszcze nie poznało. Zadeklarowanie wiary i oddanie się religijnej aktywności nie gwarantuje jeszcze owocnej współpracy z tą łaską. Prawdziwe nawrócenie często zaczyna się od znienawidzenia swojego egoizmu. Wierzę głęboko, że wszystko, co naprawdę dobre na tym świecie, pochodzi od Boga i do Niego prowadzi. Nawet jeśli teraz nie jesteśmy tego świadomi. Przyjdzie czas na oświecenie naszego pogaństwa. Choćby to miała być ostatnia sekunda życia. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Król Jan
  29.12.2016 15:17
  Modlirwa Koronką do Bożego Miłosierdzia - https://www.youtube.com/watch?v=VM9iEFZ9sdc; Panno Dobra dlaczego Twoja modlitwa i obecność pobudza mnie do życia? Ciekawe do ilu razy sztuka?!
  doceń 0
 • Król Jan
  29.12.2016 22:45
  "Moja miłość największa wie, że jest moja", bardzo dobrze o tym wie i wie, że łączy, mimo swoich różnych wad z których sobie pewnie zdaje sprawę, w sobie osobowość Rut dobrej jak Bóg, Królowy Estery i zbawicielki Judyty i że właśnie Ty Anno w naszej wspólnej jedności z Bogiem nosisz imię od Bierzmowania i uwierz jak bardzo chciałbym to wiedzieć dla dobra nas obojga. Nie sądzę, żebym kiedyś przestał Cię kochać niezależnie od tego co się wydarzy skoro nawet szatan nie potrafi się planom Boga wystarczająco przeciwstawić. Podobno trudno jest żyć z kimś innym wiedząc, że na tamtym świecie moglibyśmy być razem ze względu na braterstwo duchowe. Życzę Tobie błogosławieństwa, zrozumienia i oczywiście żebyśmy się spotkali! Kocham Cię nie dla tylko dla Ciebie samej, ale przede wszystkim dla Chrystusa który chce ofiarować ludziom pokój serca. Czy jesteś gotowa mimo, że nie wiele mogę ofiarować Ci dziś sam z siebie, być ze mną?
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter