Ratownicy wciąż mają nadzieję na odnalezienie żywego ks. Krzysztofa Grzywocza

dodane 21.08.2017 12:02

ak

Relacja ks. Joachima Kobieni ze Szwajcarii, z podnóża Bortelhorn, miejsca, gdzie zaginął w czwartek ksiądz Krzysztof.

Ratownicy wciąż mają nadzieję na odnalezienie żywego ks. Krzysztofa Grzywocza   policevalais.ch Ks. Krzysztof Grzywocz

Ks. Joachim Kobienia, sekretarz biskupa opolskiego, jest na miejscu poszukiwań zaginionego ks. Krzysztofa Grzywocza. W rozmowie telefonicznej sprzed pół godziny przekazał nam następujące bieżące informacje.

- Stoimy właśnie pod górą, na którą wchodził ks. Krzysztof. To Bortelhorn (szczyt na granicy szwajcarsko-włoskiej o wys. 3194 m n.p.m. - przyp. ak). Rozmawialiśmy właśnie z policyjnym szefem akcji poszukiwawczej i szefem grupy poszukiwawczej. Są naprawdę bardzo zaangażowani w całą akcję. Szef ekipy ratunkowej, który pojechał już w góry, jest niezwykle przejęty tym zaginięciem. Pokazywał nam na mapach teren, który już obszukali, i jak bardzo systematycznie to robią. To są wykwalifikowani ratownicy alpejscy, profesjonalni, przeszukują metr po metrze teren, w którym Krzysiu mógł być. Do tego psy tropiące i dwa specjalne helikoptery. Akcja poszukiwawcza dzisiaj jest kontynuowana. Szef ratowników podkreślał kilkukrotnie, że jest dla nich bardzo ważne, że oni szukają żywego człowieka - nawet jeśli maleją szanse, to nie liczą, ile procent szans zostało, ale szukają dalej. Jak dotąd, nie znaleźli żadnego śladu po Krzysztofie, podczas gdy w czasie innych akcji znajdują się różne rzeczy pozostawione przez zaginionych - mówi ks. Joachim Kobienia.

Jak podał dzisiaj portal regionalnej gazety "Walliser Bote"  www.1815.ch poszukiwania obejmują teren Bortelhorn, Steinental, Wasenhorn i południową stronę, tj. już na terytorium Włoch .

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ALPY, KS. KRZYSZTOF GRZYWOCZ, POSZUKIWANIA, ZAGINIĘCIE

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Gość 23.08.2017 04:34
Niezalogowany użytkownik Boze prowadz
Plusów: 2 Ala 22.08.2017 21:29
Niezalogowany użytkownik W PANU BOGU NADZIEJA, ŻE SIĘ ODNAJDZIE.

wszystkie komentarze >