107,6 FM

KOD zmienił miejsce, w którym chce zorganizować rocznicę 31 sierpnia

Pomorski KOD wycofał wniosek dotyczący organizacji obchodów 37. rocznicy Sierpnia '80 na pl. Solidarności w Gdańsku. Złożył nowy wniosek, w którym wskazał jako miejsce uroczystości najbliższe sąsiedztwo placu - okolice Sali BHP.

O wycofaniu przez KOD dotychczasowego wniosku i złożeniu nowego poinformowała PAP w czwartek wieczorem rzecznik prasowa prezydenta Gdańska Magdalena Skorupka-Kaczmarek. Potwierdził to też w rozmowie z PAP pomorski lider KOD Radomir Szumełda.

KOD chciał zorganizować 31 sierpnia na gdańskim placu Solidarności obchody 37. rocznicy Sierpnia '80; uzyskał na to zgodę władz Gdańska. Kulminacją tych obchodów miał być wieczorny wiec z udziałem m.in. Lecha Wałęsy. Tradycyjnie 31 sierpnia wieczorem na placu składają też kwiaty wracający z popołudniowej Mszy św. w kościele św. Brygidy uczestnicy uroczystości rocznicowych organizowanych przez "S".

W piśmie, udostępnionym w środę mediom, prezydium komisji zakładowej NSZZ "S" Stoczni Gdańskiej, zwróciło się do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha o "rozpatrzenie działań prawnych zabezpieczających uroczystości rocznicowe organizowane przez NSZZ Solidarność".

W środę wieczorem wojewoda wydał "S" zgodę na zorganizowanie 31 sierpnia w godz. 12.00-19.30 na placu Solidarności zgromadzeń cyklicznych w rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. Zgoda ta obowiązuje przez trzy lata, poczynając od tegorocznej rocznicy. Możliwość wydania takiej zgody dała wojewodzie, obowiązująca od kwietnia br., nowelizacja Prawa o zgromadzeniach. Zakłada ona, że w przypadku zgody na zgromadzenie cykliczne nie ma możliwości organizacji konkurencyjnego zgromadzenia w tym samym miejscu i czasie.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama