Papież o ataku w Las Vegas: Pozbawiona sensu tragedia

dodane 02.10.2017 16:35

PAP |

Co najmniej 50 osób zginęło, a ponad 400 zostało rannych.

Papież o ataku w Las Vegas: Pozbawiona sensu tragedia   Jakub Szymczuk /Foto Gość

Papież Franciszek wyraził w poniedziałek głębokie współczucie rodzinom i bliskim ofiar ataku w Las Vegas, w którym zginęło co najmniej 50 osób. Podkreślił, że była to "pozbawiona sensu tragedia".

"Modlitwą jestem wraz ze wszystkimi rannymi i ofiarami śmiertelnymi tego ataku" - zapewnił papież w opublikowanej przez Watykan depeszy kondolencyjnej do biskupa Las Vegas Josepha Anthony'ego Pepe.

Franciszek wyraził też uznanie dla pracy policji i służb ratunkowych na miejscu ataku.

Co najmniej 50 osób zginęło, a ponad 400 zostało rannych w niedzielę wieczorem (poniedziałek w Polsce), kiedy napastnik otworzył ogień do zgromadzonych pod gołym niebem uczestników koncertu country w Las Vegas. 64-letni sprawca popełnił samobójstwo. Światowe agencje piszą, że strzelanina w Las Vegas jest najkrwawszą tego rodzaju tragedią w najnowszej historii USA. Policja w Los Angeles zastrzega, że bilans ofiar może jeszcze wzrosnąć.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOREKTA, KOŚCIÓŁ, PAP, PAPIEŻ, PRZESTĘPCZOŚĆ, USA, WATYKAN

Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 gosc 03.10.2017 10:51
Niezalogowany użytkownik trump nie neguje czystego zła u liberalnych katolików zaś zła nie ma jest płynna ponowoczesność wszystko szaro-melanżowe, kochajmy wszystkich zwłaszcza dobrych inaczej
Plusów: 3 gość 03.10.2017 10:45
Niezalogowany użytkownik dopuszcza się nauki bez sensu "wincej uchodźców" potem brak konceptu na ocenę rzeczywistości, czy duchowny nie jest od tego, żeby umiał wyjaśnić sens zdarzeń w kontekście nauczania kk, może poczucie bezsensu u zabójca plus (lutrowskie) przeświadczenie, że buntem na rzeczywistość należy się podzielić i innym dać odczuć. może też na siłę wciskany dogmat za czasów papieża Franciszka, że Pan Bóg jest dawcą "równości", zabójca chciał, żeby inni tak samo równo poczuli się beznadziejnie, jak inni mogą się beztrosko bawić skoro jemu jest nie wesoło, z pomocą w samorealizacji przyszło może isis, ale wcześniej w głowie dokonał się pewien przewrót jak na Amerykę chyba nie rzadki, dla duchownego widać, że nadal "nowy"
Plusów: 2 warszawianka 03.10.2017 08:39
Niezalogowany użytkownik Dlaczego komentarz prezydenta Trumpa tej zbrodni jest dosadniejszy i sensowniejszy od liberalnego komentarza naszego papieża? Bo przecież tak naprawdę ta zbrodnia na ludziach to czyste zło.
Plusów: 1 Podpis jest wymagany 02.10.2017 21:15
Niezalogowany użytkownik A gdyby tej tragedii, ktoś nadał jakiegoś absurdalnego sensu np. ISIS byłoby ok? Jak zwykle gada za dużo i bez składu.

wszystkie komentarze >

Reklama