107,6 FM

Czy mamy świadomość, że to królestwo jest blisko?

Przybliżyło się do was królestwo Boże. Łk 10,9b

Jezus wyznaczył jeszcze innych, siedemdziesięciu dwóch, i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał.

Powiedział też do nich: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo.

Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie.

Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: «Pokój temu domowi!» Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: «Przybliżyło się do was królestwo Boże»”.


Czy i do nas, żyjących na początku XXI wieku, przybliżyło się królestwo Boże? Można zamknąć oczy i nie widzieć. Można zatkać uszy i udawać, że nie słychać. Prawda jest jednak inna. Wszyscy słyszymy o Bożym królestwie. Bo tych, którzy mówią nam o nim, nie brakuje. Słyszmy też nieraz o cudach, jakie w imię Jezusa dzieją się podczas modlitwy, a i sami pewnie niejednej łaski już doznaliśmy. Ale czy mamy świadomość, że to królestwo jest blisko? Że – jak powiedział w innym miejscu Jezus – już teraz jest ono pośród nas? Jest wszędzie tam, gdzie na ziemi króluje Boże prawo. Jego terytorium bywają więc ludzkie serca, bywają też ludzkie wspólnoty. Ale bywa zapominane, a nawet pogardzane. Także w ludzkich sercach, także w ludzkich wspólnotach. A jak jest ze mną? Niech świadomość bliskości Bożego królestwa pomoże nam bez żalu odrzucić wszystko, co nim nie jest. I wszystkimi sprawami z radością kierować zgodnie z wolą Bożą. Tylko ten styl ma wieczną przyszłość.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Gabriela Maria
  18.10.2017 12:34
  Królestwo Boże zaczyna się tam, gdzie kończy majstrowanie przy Bożym Prawie skutkujące podawaniem do wierzenia preparowanych na użytek władzy „wariacji na temat”, czyli - mówiąc wprost - jego fałszywek. Ich bezkrytyczne przyjmowanie przez ogół wiernych świadczy nie tyle o wierze, co o braku wiedzy i - zawsze niebezpiecznym - graniczącym z uwielbieniem, posłuszeństwie dla władzy. Tymczasem wielbić należy jedynie Pana Boga. I wcale nie potrzeba do tego spektakularnych akcji. Wystarczą cztery ściany wypełnionej sercem własnej izdebki …
  doceń 0
 • JAWA25
  19.10.2017 13:23
  odróżniać trzeba Boskie od cesarskiego, Królestwo Boże nie jest z tego świata, Królestwo jest w was Łk 17,20
  doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter