107,6 FM

Rezydenci: Jesteśmy otwarci na rozmowy, czekamy na reakcję rządu

Protestujący rezydenci ponowili apel o spotkanie z premier Beatą Szydło. "Jesteśmy ciągle gotowi i otwarci do rozmów; czekamy na informacje ze strony rządu, gdyż tylko w ten sposób możemy rozwiązać ten problem" - oświadczyli w środę rezydenci.

"Ten protest jest krzykiem i wołaniem o pomoc o naprawę polskiej ochrony zdrowia. Polska ochrona zdrowia jest w fatalnej kondycji" - powiedział dziennikarzom wiceszef Porozumienia Rezydentów OZZL Jarosław Biliński.

Podkreślił, że protestujący apelują i proszą "o spotkanie z premier Beatą Szydło, która jako jedyna może pomóc polskiej ochronie zdrowia".

"Ten apel podtrzymujemy. Jesteśmy ciągle gotowi i otwarci do rozmów. Czekamy na informacje ze strony rządu, gdyż tylko w ten sposób możemy rozwiązać ten problem" - powiedział Biliński.

Dodał, że za zakończone uznaje mediacje w formule "minister zdrowia i my". "Czekamy na zgłoszenie, na prośbę, na zaproszenie ze strony szanownej pani premier Beaty Szydło. Ufamy, że tylko ona może rozwiązać ten problem - powiedział.

Grupa ok. 20 lekarzy rezydentów dziewiątą dobę prowadzi głodówkę w jednym z warszawskich szpitali. Domagają się m.in. wzrostu finansowania ochrony zdrowia, skrócenia kolejek, podwyższenia wynagrodzeń.

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama