107,6 FM

Nakaz misyjny Jezusa „Idźcie i głoście” wzywa do nowego entuzjazmu i radości wiary

Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię. Mk 16,15

Jezus ukazawszy się Jedenastu rzekł do nich: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie”.

Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły.


Idźcie na cały świat nie musi oznaczać wyjazdu do krajów misyjnych. Przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, coraz częściej mieszkamy i pracujemy w środowiskach, które tak daleko odeszły od chrześcijaństwa, że już prawie nie znają Jezusa i Jego Ewangelii. Możemy zatem powiedzieć, że prawie wszyscy żyjemy na terenach misyjnych. Po drugie, dostęp do internetu sprawia, że zasięg naszego oddziaływania poprzez strony internetowe, portale społecznościowe jest praktycznie ogólnoświatowy. Warto zastanowić się, co możemy zrobić, by Dobra Nowina o Jezusie znalazła się na smartfonach, iPadach, komórkach, szczególnie dzieci i młodzieży. Nakaz misyjny Jezusa „Idźcie i głoście” wzywa do nowego entuzjazmu i radości wiary, ale i do odwagi wobec możliwego hejtu, oporu i sprzeciwu. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • albert
    25.04.2018 09:57
    Pierwszym krokiem we wszelkim głoszeniu Ewangelii, jest wytłumaczenie ludziom co to jest religia. Bez tego na nic się zdają wszelkie wysiłki w tym zakresie. Żyję już 66 lat na tym świecie i jeszcze od nikogo z ludzi nie słyszałem aby to powiedział. Religia jest to światopogląd, według którego każdy człowiek żyje, który każdemu człowiekowi określa cel życia. Każdy światopogląd jest logicznym następstwem wiary w przyczynę i źródło powstania świata materialnego. Wiary, ponieważ nikt z ludzi nie ma wiedzy (nie poznał swoimi zmysłami) na ten temat. Religia chrześcijańska jest następstwem wiary w stworzenie świata materialnego przez Boga, o którym mówi Pismo Święte. Celem życia chrześcijan jest zbawienie, czyli wieczne uwolnienie od zła. Obecnie dominującą na świecie religią jest materializm, który jest następstwem wiary w samoistne i bezprzyczynowe powstanie świata materialnego, a więc wiary w boskość materii, dlatego nazywam ich materialistami. Celem życia materialistów jest maksymalne używanie świata, bo po śmierci nie ma nic. To, że słowo "religia" jest totalnie zakłamane, jest sprawą diabła. To diabeł jest księciem kłamstwa. Nie mogę zrozumieć dlaczego Kościół uczestniczy w tym zakłamywaniu. Każde dziecko przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej powinno wiedzieć co to jest religia. Główną przyczyną odchodzenia ludzi od Kościoła jest brak wiedzy na temat tego, co to jest religia.
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.