107,6 FM

Poddaj się terapii Jezusa

Wstań, weź swoje łoże i idź do domu. Mt 9,6

Jezus wsiadł do łodzi, przeprawił się z powrotem i przyszedł do swego miasta. A oto przynieśli Mu paralityka, leżącego na łożu. Jezus, widząc ich wiarę, rzekł do paralityka: «Ufaj, synu! Odpuszczone są ci twoje grzechy».

Na to pomyśleli sobie niektórzy z uczonych w Piśmie: On bluźni.

A Jezus, znając ich myśli, rzekł: «Dlaczego złe myśli nurtują w waszych sercach? Cóż bowiem łatwiej jest powiedzieć: „Odpuszczone są ci twoje grzechy”, czy też powiedzieć: „Wstań i chodź!” Otóż żebyście wiedzieli, iż Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów» – rzekł do paralityka: «Wstań, weź swoje łoże i idź do swego domu!»

On wstał i poszedł do domu.

A tłumy ogarnął lęk na ten widok, i wielbiły Boga, który takiej mocy udzielił ludziom.


Nie płacz. Nie narzekaj. Nie zazdrość. Nie bądź trudny dla siebie i innych. Po prostu wstań ze swego upodlenia. Poddaj się terapii Jezusa. Oczyść swoją duszę z grzechów paraliżujących twoje wnętrze. I idź do domu. Popatrz, co należy zrobić, by dom był domem. By Bóg i człowiek mieli w nim swoje miejsce. Może podobnie jak w Ewangelii tłumy ogarnie lęk, ale jeśli to z tego powodu, żeś wrócił do domu Ojca, to dobrze. Oby i w twoim przypadku ludzie wielbili Boga, który takiej mocy udzielił tobie, że powstałeś ze swoich ograniczeń, upodleń, nałogów i wróciłeś. Do domu. Bogu dzięki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • albert
    05.07.2018 10:03
    " Po prostu wstań ze swego upodlenia. Poddaj się terapii Jezusa. Oczyść swoją duszę z grzechów paraliżujących twoje wnętrze. I idź do domu." Łatwo powiedzieć, ale aby to zrobić, najpierw trzeba wiedzieć co jest grzechem i czym jest grzech, a z tym jest problem, bo nauka na ten temat zatrzymana została na etapie przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Rekolekcje to takie gadu gadu , dla mężczyzn że mają nie pić i nie bić żon, a dla kobiet, że mają nie wkurzać chłopów.
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.