107,6 FM

01.10.18 Czy papież ma zawsze rację?

Z księdzem Grzegorzem Strzelczykiem o tym kiedy trzeba słuchać papieża, a kiedy można się z nim sprzeczać.

01.10.18 Czy papież ma zawsze rację?   Wszyscy komentują papieża, ale czy potrafią to robić? O papieżu pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia i o popłuczynach z papieża, czyli porządkujemy wypowiedzi papieża według ich rangi.

Encykliki papieskie, czyli teksty które zobowiązują nas w sumieniu. Co wynika dla nas z "Laudato si"?

Kłótnie z papieżem, czyli co Franciszek mówi w samolocie. W tej części rozmowy też o najnowszej książce księdza Grzegorza Strzelczyka i Anety Kuberskiej-Bębas pt. "Wolność, wiara, Bóg. Rozmowy o chrześcijaństwie."

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Duchowy GPS

Duchowy GPS  

"Duchowy GPS" - to program w którym na zjawiska społeczne i kulturowe, na codzienne problemy i dylematy moralne próbujemy patrzeć przez pryzmat teologii i nauczania Kościoła. Duchowość i eklezjologia, ale też psychologia, socjologia i kultura - to rejony, w które zapraszają eksperci - ludzie Kościoła gotowi komentować dzisiejszą rzeczywistość. W tej audycji wystąpili m. in.: ks. prof. Jerzy Szymik, ks. prof. Arkadiusz Wuwer, red. Zbigniew Nosowski, bp Andrzej Siemieniewski, bp Marian Niemiec, Adam i Beata Dylusowie, ks. dr Grzegorz Strzelczyk, red. Małgorzata Bilska.