107,6 FM

Policja prowadzi dochodzenie ws. mobbingu w stowarzyszeniu Wiosna

Krakowska policja wszczęła dochodzenie ws. mobbingu w stowarzyszeniu Wiosna, organizującym Szlachetną Paczkę. Przesłuchany został pierwszy świadek.

Jak poinformował w środę PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko, Prokuratura Rejonowa Kraków - Śródmieście Zachód przekazała materiały w sprawie stowarzyszenia Komendzie Miejskiej Policji (KMP) w Krakowie. Komenda wszczęła dochodzenie ws. uporczywego naruszenia praw pracowniczych (przestępstwo z art. 218 , paragraf 1, kodeksu karnego).

W sprawie tej policja przesłuchała już jednego świadka – kolejni, są to przede wszystkim pokrzywdzeni, są i będą przesłuchiwani.

Stowarzyszenie Wiosna powstało w 2001 r. Jego współzałożycielem jest ks. Jacek Stryczek, który pełnił także funkcję prezesa zarządu stowarzyszenia.

We wrześniu ks. Stryczek zrezygnował z funkcji prezesa. W środę wieczorem walne zgromadzenie stowarzyszenia przyjmie jego rezygnację i ogłosi nazwisko nowego prezesa.

Decyzję o rezygnacji ks. Stryczek podjął pod wpływem reportażu Onetu, w którym wypowiadają się dawni i obecni współpracownicy duchownego. Publikacja opisuje obraźliwe względem pracowników zachowania duchownego. W opublikowanym w tym samym dniu (20 września) drugim tekście – wywiadzie ks. Stryczek odpiera zarzuty o mobbing.

« 1 »
 • piotr
  03.10.2018 18:10
  Zastanawiam się, czemu ks. Stryczek podał się do dymisji? Zgodnie z ewangelią powiniem prosić o wybaczenie ludzi, których skrzywdził (o ile skrzywdził).
  doceń 0
 • piotr
  03.10.2018 18:11
  Dlaczego ksiądz Stryczek podał się do dymisji? Ewangelia zaleca stanięcie w prawdzie i proszenie o wybaczenie tych, których się skrzywdziło... Tak zaczyna się nawrócenie... Ale czy naprawdę skrzywdził?
  doceń 0
 • NICK
  03.10.2018 22:01
  Trzymam kciuki za ks. Stryczka.
  doceń 2
 • Magdalena
  05.10.2018 13:01
  Niech prawda zwycięży!
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama