107,6 FM

Czujny Chorzów

Teraz będzie jeszcze bezpiecznej! W Chorzowie po raz kolejny ruszyła akcja„Czujny Chorzów".

Czujny Chorzów   Straż Pożarna w Chorzowie Agnieszka Skrzypczyk /Radio eM Do końca listopada w miejskich kamienicach instalowane będą czujki dymu i tlenku węgla. Jak podkreśla Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie, Janusz Gancarczyk - czujka to jedyny sposób, by wykryć śmiercionośny czad:

Koszt jednej czujki waha się od 50 do 80 zł. W tym roku miasto na instalację czujek przeznaczyło 50 tys. zł. W sumie w mieszkaniach zamontowanych zostanie 150 czujek dymu i tlenku węgla. Lokalizacje to budynki pozostając w zasobach miejskich - informuje Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa:

Czujny Chorzów   Czujka dymu i tlenku węgla Agnieszka Skrzypczyk /Radio eM We wtorek podczas inauguracji akcji, strażacy i urzędnicy pojawili się na ul. Powstańców 3/3, gdzie znajduje się Pogotowie Rodzinne. Od lat prowadzi je pani Jolanta Maciejowska-Zaczyk. Jak mówi - teraz w mieszkaniu będzie jeszcze bezpieczniej:

Ze statystyk chorzowskiej straży pożarnej wynika, że z roku na rok jest mniej zgłoszeń o ulatnianiu się tlenku węgla. W ostatnich latach nie było też przypadków śmiertelnych.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama