107,6 FM

2 listopada kanclerz Angela Merkel z wizytą w Warszawie

2 listopada w związku z polsko-niemieckimi konsultacjami międzyrządowymi z wizytą w Warszawie przebywać będzie kanclerz Niemiec Angela Merkel, która spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim - poinformował PAP szef KPRM Michał Dworczyk.

Będzie to już piąte spotkanie szefa polskiego rządu z kanclerz Niemiec w tym roku. Jako pierwsza nieoficjalne informacje na temat wizyty Merkel w Warszawie podała "Gazeta Wyborcza".

Poprzednie polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe odbyły się w czerwcu 2016 roku w Berlinie.

Ostatnie spotkanie szefa polskiego rządu z kanclerz Niemiec miało miejsce w ubiegłym tygodniu w Brukseli na marginesie szczytu UE.

Rozmowa - jak informowała wówczas PAP rzecznik rządu Joanna Kopcińska - dotyczyła m.in. przyszłości polityki migracyjnej, stanu negocjacji o Brexicie i polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych.

Szef polskiego rządu i kanclerz Niemiec spotkali się wcześniej w drugiej połowie czerwca bieżącego roku w Berlinie przy okazji IX Petersberskiego Dialogu Klimatycznego. Rozmowa dotyczyła - jak mówił Morawiecki na konferencji prasowej - spraw klimatu, migracji i bieżącej unijnej agendy.

Szefowie obu rządów spotkali się także w marcu, kiedy to z wizytą w Warszawie przebywała kanclerz Merkel oraz w lutym w Berlinie.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama