107,6 FM

29.10.18 Co mówi Duch do Kościoła... o młodzieży?

W Rzymie zakończył się Synod Biskupów o młodzieży. Temat obrad brzmiał: "Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania". Zakończenie obrad Synodu obserwował redaktor naczelny Radia eM ksiądz Rafał Skitek.

 

29.10.18 Co mówi Duch do Kościoła... o młodzieży?  

W programie Credo na początek rozmowa o pragnieniach. Czego młodzi oczekują od Kościoła i jakie pytania stawiają pasterzom?

Młodzi nie są przyszłością Kościoła ale jej teraźniejszością. Ksiądz Rafał Skitek o roli i zadaniach dla młodych w dzisiejszym Kościele.

Młodzi rozbudzili biskupów - podkreśla ksiądz Rafał - Potrzebują mądrych przewodników w wierze!

Na zakończeniu o papieżu młodych, czyli Janie Pawle II i zabiegach polskich biskupów, by teologia ciała znalazła się w tekście podsumowującym synod.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Duchowy GPS

Duchowy GPS  

"Duchowy GPS" - to program w którym na zjawiska społeczne i kulturowe, na codzienne problemy i dylematy moralne próbujemy patrzeć przez pryzmat teologii i nauczania Kościoła. Duchowość i eklezjologia, ale też psychologia, socjologia i kultura - to rejony, w które zapraszają eksperci - ludzie Kościoła gotowi komentować dzisiejszą rzeczywistość. W tej audycji wystąpili m. in.: ks. prof. Jerzy Szymik, ks. prof. Arkadiusz Wuwer, red. Zbigniew Nosowski, bp Andrzej Siemieniewski, bp Marian Niemiec, Adam i Beata Dylusowie, ks. dr Grzegorz Strzelczyk, red. Małgorzata Bilska.