107,6 FM

"Niezgodność aborcji eugenicznej z Konstytucją RP jest oczywista"

Fundacja Życie i Rodzina apeluje do prezes Trybunału Konstytucyjnego o pilne rozpatrzenie złożonego ponad rok temu wniosku w sprawie tzw. przesłanki eugenicznej.

Wniosek o stwierdzenie niekonstytucyjności tzw. przesłanki eugenicznej, dopuszczającej aborcję ze względu na podejrzenie upośledzenia lub nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu nienarodzonego dziecka, trafił do Trybunału Konstytucyjnego 27 października 2017 r. Dokument autorstwa posła Bartłomieja Wróblewskiego poparło wówczas 107 posłów z różnych ugrupowań, czyli ponad dwa razy więcej niż jest to wymagane.

Prezes TK Julia Przyłębska - informuje uzasadnienie petycji - pomimo publicznych zapewnień o podjęciu prac „bez nieuzasadnionej zwłoki” i o „szczególnym charakterze” wniosku, przez ponad rok nie [ps w tej sprawie. Zważywszy, że Trybunał nie jest zobligowany do zajęcia się wnioskiem w konkretnych ramach czasowych, uratowanie dzieci zabijanych za podejrzenie o upośledzenie lub chorobę jest zależne od zwykłej ludzkiej wrażliwości - czytamy w uzasadnieniu złożenia petycji.

"Przez cały ten rok obojętności Trybunału na kaźń dzieci, sędziowie mieli czas, by zająć się takimi problemami jak składki na ubezpieczenia społeczne, czy gry hazardowe. Niepełnosprawne maluchy muszą poczekać na swoją kolej – oczywiście te, które zdążą" - napisała Fundacja Życie i Rodzina kierowana przez Kaję Godek, która jest także pełnomocniczką Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Zatrzymaj aborcję".

Komitet czeka także na podjęcie parlamentarnych prac nad obywatelskim projektem pod tą samą nazwą. Specjalnie powołana w tym celu podkomisja zwleka jednak choćby ze zorganizowaniem swoich spotkań.

Publikujemy treść petycji:

Treść petycji

Pani Prezes!

Jak sama Pani powiedziała, wniosek dotyczący życia nienarodzonych dzieci skazywanych na śmierć w polskich szpitalach ma „szczególny charakter”. Obiecała Pani również zająć się nim „bez zbędnej zwłoki”. Jak zatem mam rozumieć ponad roczną bezczynność Pani i instytucji, którą Pani zawiaduje?

To niedopuszczalne, żeby tak podstawowe sprawy, jak ochrona życia małych Polaków, były spychane na dalszy plan. Milczenie Trybunału jest w praktyce cichą zgodą na taki stan rzeczy, w którym zbrodnie aborterów są legalne, a oni sami bezkarni.

Niezgodność aborcji eugenicznej z Konstytucją RP jest oczywista – jasno wskazuje na to art. 30, czy art. 38 tego dokumentu. Selekcja ludzi na lepszych i gorszych przywołuje na myśl najgorsze praktyki niemieckich nazistów, które w ubiegłym wieku doprowadziły do milionów ludzkich dramatów. Jakim prawem podobne zjawisko znajduje uzasadnienie w wolnej Polsce?

Domagam się, aby niezwłocznie podjęła Pani stosowne kroki dla zapewnienia bezpieczeństwa życia najsłabszym i najbardziej bezbronnym dzieciom. Trybunał Konstytucyjny jest instytucją, która ma służyć obywatelom – wszystkim, a nie tylko tym, którzy mogą głośno upomnieć się o swoje prawa.

W celu podpisania petycji KLIKNIJ TUTAJ. Do tej pory uczyniło to 430 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • gość
  17.11.2018 14:00
  A czasem nie jest tak, że po reformie Trybunału Konstytucyjnego sprawy muszą być rozpatrywane według kolejności wpłynięcia?
 • gut
  17.11.2018 14:28
  Przeciwieństwem miłości nie jest nienawiść – przeciwieństwem miłości jest obojętność.
  Piotr Pawlukiewicz
  doceń 2
 • Tomaszszcz
  17.11.2018 16:00
  DO PANI GODEK NIC NIE DOCIERA! PIS I sam KACZYŃSKI NIE ZEZWOLI TRYBUNALOWI ABY ZA ŻYCIEM SIĘ OPOWIEDZIAŁ BO DLA NIEGO SĄ WAŻNIEJSZE SŁUPKI SONDAŻOWE NIŻ ŻYCIE NIEWINNYCH DZIECI ! Nie WIDZICIE TEGO ! DOPÓKI RUCHY PROLIFE NIE PÓJDĄ DO WYBORÓW JAKO JEDNA LISTA NIKT ŻYCIA NIE OBRONI !!! PIS NA PEWNO NIE,
  doceń 5
 • zeno
  17.11.2018 23:10
  Ale o co chodzi ? Rządzi partia reprezentująca wartości katolickie i tylko z tego powodu przez katolików wybrana, a nie dla posad, stołków, zaszczytów i władzy. Partia , która wybrała posłuszny sobie Trybunał Stanu, to w czym problem ?

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama