107,6 FM

Płonie składowisko opon w Żorach

Rozprzestrzeniający się pożar na składowisku zużytych opon w Żorach (Śląskie) objął powierzchnię około 10 tys. metrów kwadratowych; do akcji gaśniczej skierowano kolejne zastępy strażaków - podała śląska straż pożarna.

Ogień na składowisku opon, należącym do firmy recyklingowej, pojawił się ok. 1.30 w nocy z wtorku na środę. Po czwartej nad ranem sytuacja wciąż nie była opanowana, a pożar - którego powierzchnię szacowano początkowo na ok. tysiąc metrów kwadratowych - rozprzestrzenił się na znacznie większy obszar.

"Zagrożone są sąsiednie budynki magazynowo-produkcyjne i pozostała część składowiska" - relacjonowała PAP rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska. Nie ma osób poszkodowanych.

W bezpośrednim sąsiedztwie pożaru nie ma budynków mieszkalnych, nie było więc potrzeby ewakuacji mieszkańców. Akcję strażaków utrudniają wysoka temperatura i silne zadymienie - znad płonących opon widać kłęby gęstego, czarnego dymu. Strażacy pracują w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Po czwartej nad ranem na miejscu pracowało ponad 20 zastępów strażackich m.in. z Żor, Rybnika i Pszczyny. Wkrótce mają dołączyć do nich kolejne jednostki gaśnicze.

Firma, na terenie której znajduje się składowisko przy ul. Kleszczowskiej, specjalizuje się w recyklingu zużytych opon i innych wyrobów z gumy. Opony składowane są w wysokich na 5-6 metrów stertach.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama