Senat zgodził się na powołanie Mikołaja Pawlaka na Rzecznika Praw Dziecka

dodane 12.12.2018 17:40

PAP |

Senatorowie w środę zgodzili się na powołanie Mikołaja Pawlaka na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka. Pięcioletnia kadencja rozpocznie się w chwili złożenia ślubowania w Sejmie.

Senat zgodził się na powołanie Mikołaja Pawlaka na Rzecznika Praw Dziecka   PAP/Jakub Kamiński

Za powołaniem Pawlaka było 57 senatorów, przeciw 26. Nikt nie wstrzymał się od głosu. Po głosowaniu marszałek Stanisław Karczewski uroczyście wręczył Pawlakowi uchwałę Senatu.

Ślubowanie Pawlaka w Sejmie prawdopodobnie odbędzie się jeszcze w tym tygodniu.

Pawlak ukończył prawo i prawo kanoniczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W latach 2005-2016 r. pełnił funkcję adwokata przy sądach kościelnych w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Od 2006 r. jest członkiem Izby Adwokackiej w Łodzi. Od listopada 2011 r. prowadził indywidualną praktykę adwokacką.

Od czerwca 2016 r. jest dyrektorem Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich w Ministerstwie Sprawiedliwości. W imieniu ministra sprawuje nadzór nad sądami rodzinnymi, zakładami poprawczymi i schroniskami dla nieletnich. Uczestniczył m.in. w przygotowaniu projektu reformy Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.

Jest żonaty, ma dwóch synów: ośmioletniego Ignacego i sześcioletniego Karola.

Kadencja Rzecznika Praw Dziecka trwa pięć lat, licząc od dnia złożenia ślubowania przed Sejmem. Do tego czasu obowiązki RPD pełni dotychczasowy rzecznik Marek Michalak, którego kadencja upłynęła 27 sierpnia 2018 r. Michalak sprawował ten urząd od 2008 r.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DZIECI, PAP, RODZINA, RPD, SENAT

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 marek 13.12.2018 09:47
Niezalogowany użytkownik we współczesnym świecie,w tym w Polsce,istnieje pełno prawa i instytucji,mających na celu niszczenie małżeństw i rodzin pod płaszczykiem dbania o dobro rodzin,dzieci,etc.; zostały one,jak RPD powołane do życia z podpowiedzi diabła,który przekonał ich tworców,że wiedzą lepiej od Boga co jest dobre a co złe i jaki ma być porządek naturalny.Celem szatana jest doprowadzenie wszystkich ludzi do stanu, w którym "wrogami człowieka stają się jego domownicy", żeby "dzieci rodziców o śmierć przyprawili", brat wydawał brata". Bóg zarówno w Starym Testamencie jak i w Nowym Testamencie przestrzega i upomina ludzkośc, żeby do tego nie doprowadzili. Ale ta Boga nie słucha.Polscy politycy,w tym,mieniący się prawicowymi czy nawet chrześcijańskimi także mają gdzieś Przykazania Boże.
Plusów: 0 Tomaszszcz 12.12.2018 22:25
No i bardzo dobrze! Właściwy człowiek na właściwym miejscu!

wszystkie komentarze >