107,6 FM

Senat zgodził się na powołanie Mikołaja Pawlaka na Rzecznika Praw Dziecka

Senatorowie w środę zgodzili się na powołanie Mikołaja Pawlaka na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka. Pięcioletnia kadencja rozpocznie się w chwili złożenia ślubowania w Sejmie.

Za powołaniem Pawlaka było 57 senatorów, przeciw 26. Nikt nie wstrzymał się od głosu. Po głosowaniu marszałek Stanisław Karczewski uroczyście wręczył Pawlakowi uchwałę Senatu.

Ślubowanie Pawlaka w Sejmie prawdopodobnie odbędzie się jeszcze w tym tygodniu.

Pawlak ukończył prawo i prawo kanoniczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W latach 2005-2016 r. pełnił funkcję adwokata przy sądach kościelnych w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Od 2006 r. jest członkiem Izby Adwokackiej w Łodzi. Od listopada 2011 r. prowadził indywidualną praktykę adwokacką.

Od czerwca 2016 r. jest dyrektorem Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich w Ministerstwie Sprawiedliwości. W imieniu ministra sprawuje nadzór nad sądami rodzinnymi, zakładami poprawczymi i schroniskami dla nieletnich. Uczestniczył m.in. w przygotowaniu projektu reformy Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.

Jest żonaty, ma dwóch synów: ośmioletniego Ignacego i sześcioletniego Karola.

Kadencja Rzecznika Praw Dziecka trwa pięć lat, licząc od dnia złożenia ślubowania przed Sejmem. Do tego czasu obowiązki RPD pełni dotychczasowy rzecznik Marek Michalak, którego kadencja upłynęła 27 sierpnia 2018 r. Michalak sprawował ten urząd od 2008 r.

« 1 »
 • Tomaszszcz
  12.12.2018 22:25
  No i bardzo dobrze! Właściwy człowiek na właściwym miejscu!
  doceń 0
 • marek
  13.12.2018 09:47
  we współczesnym świecie,w tym w Polsce,istnieje pełno prawa i instytucji,mających na celu niszczenie małżeństw i rodzin pod płaszczykiem dbania o dobro rodzin,dzieci,etc.; zostały one,jak RPD powołane do życia z podpowiedzi diabła,który przekonał ich tworców,że wiedzą lepiej od Boga co jest dobre a co złe i jaki ma być porządek naturalny.Celem szatana jest doprowadzenie wszystkich ludzi do stanu, w którym "wrogami człowieka stają się jego domownicy", żeby "dzieci rodziców o śmierć przyprawili", brat wydawał brata". Bóg zarówno w Starym Testamencie jak i w Nowym Testamencie przestrzega i upomina ludzkośc, żeby do tego nie doprowadzili. Ale ta Boga nie słucha.Polscy politycy,w tym,mieniący się prawicowymi czy nawet chrześcijańskimi także mają gdzieś Przykazania Boże.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama