107,6 FM

Poszukiwany turysta nie żyje

35-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego (Śląskie), poszukiwany od środy, został odnaleziony martwy w głębokim jarze.

O śmierci turysty poinformował starszy ratownik górski Marek Lisowicz z grupy jurajskiej GOPR. Okoliczności zdarzenia ustalają policja i prokuratura.

- Jego zaginięcie zgłosiła kilka dni temu rodzina. Miejsce, w którym został odnaleziony, jest położone z dala od szlaków turystycznych - powiedział PAP Marek Lisowicz.

Szczęśliwy finał miała natomiast inna weekendowa akcja jurajskich goprowców. Zadzwoniła do nich zaniepokojona kobieta, informując o 5-osobowej grupie, penetrującej jaskinię Koralową. Uczestnicy wyprawy mieli się skontaktować z rodziną po wyjściu z jaskini, ale nie zrobili tego o ustalonej godzinie.

- Po przybyciu ratowników na miejsce okazało się, że wyprawa się przedłużyła i jej uczestnicy dopiero wychodzili na powierzchnię. Wyjście z jaskini Koralowej jest pionowe, wymaga specjalistycznego sprzętu. Ratownicy poczekali do chwili, aż wszyscy uczestnicy wyszli bezpiecznie z jaskini - relacjonował Marek Lisowicz.

Dodał, że "powiadomienie osób bliskich przed planowaną wyprawą o jej miejscu i spodziewanym czasie zakończenia to dobra praktyka". - Dzięki temu w razie potrzeby skorzystania z pomocy nadejdzie ona szybko, a wiadomo, że w razie wypadków czas odgrywa kluczową rolę - mówił ratownik.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama