107,6 FM

Niemcy: Kierowca staranował grupę pieszych

Mężczyzna w noc sylwestrową celowo wjechał w grupę przechodniów w mieście Bottrop na zachodzie Niemiec, raniąc co najmniej cztery osoby, w tym część ciężko. Policja zakłada, że incydent miał podłoże ksenofobiczne. Sprawca został aresztowany.

"Śledczy obecnie wychodzą z założenia, że chodzi o celowy atak, który przypuszczalnie miał związek z ksenofobicznym nastawieniem kierowcy" - poinformowała policja i prokuratura w wydanym komunikacie.

Według wstępnych ustaleń sprawca incydentu, mężczyzna w wieku 50 lat, cierpi na chorobę psychiczną.

Kilka minut po północy w noc sylwestrową próbował przejechać jednego przechodnia, ten jednak zdołał uniknąć zderzenia. Następnie mężczyzna w centrum miasta staranował grupę pieszych, wśród których znajdowali się Syryjczycy i Afgańczycy. Obrażenia odniosły co najmniej cztery osoby.

Policja ustaliła, że po tym zdarzeniu sprawca pojechał do Essen, oddalonego od Bottrop o ok. 15 km na południowy wschód. Tam usiłował wjechać w grupę ludzi czekających na przystanku autobusowym, ale mu się to nie udało. Krótko potem został ujęty i podczas aresztowania wygłaszał ksenofobiczne wypowiedzi - poinformowano.

« 1 »
 • cddf
  01.01.2019 15:32
  Jak Niemiec atakuje terrorystów z bliskiego wschodu to zaraz chory psychicznie.
 • Stanisław_Miłosz
  01.01.2019 20:36
  "Ksenofobiczne nastawienie" - nowa jednostka chorobowa. WHO winna bezzwłocznie dopisać ją do listy chorób kwalifikujących do reedukacji w odosobnieniu Konzentrationslagern.

  W przyrodzie tak już jest, że akcja wywołuje reakcję. A na przyrodę nie ma mocnych. Gdy się przekroczy psychiczną wytrzymałość to i mądry zgłupieje.

  Natomiast PAP winna nie bezmyślnie kopiować z google translatora nowomowę poprawności politycznej, lecz pisać po ludzku, czyli - po polsku.


  Do mod.: Proszę odróżniać ocenę sposobu opowiadania o zdarzeniu od oceny samego zdarzenia. Komentarz dot. sposobu.
  doceń 6

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama