107,6 FM

Gdyby do kościoła przyszedł tylko jeden wierny...

Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Mk 6,34

Mk 6, 30-34

Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.

Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.


Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa ks. Jacek Pędziwiatr
Gość Niedzielny

Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Mk 6,34

Gdyby do kościoła przyszedł tylko jeden wierny, odprawiłby ksiądz Mszę Świętą? „Tak”. Modlę się nie z powodu tłumów, ale z potrzeby i przekonania. Mamy takie korporacyjne tęsknoty, żeby w kościele było jak najwięcej wiernych. I na katechezie. I na pielgrzymce. I w grupach parafialnych. Wszędzie. Tymczasem tendencja jest absolutnie spadkowa. Żadna wojna światowa, epidemia czy katastrofa nie wyludniły nam kościołów, katechez, pielgrzymek i grup w takim stopniu, jak zrobiła to współczesna laicyzacja. Kościół cieszy się największą popularnością w dwóch przypadkach: kiedy przebacza i gdy błogosławi. A poza tym Jezus, nawet patrząc na solistę, widzi wielki tłum. Taka jest statystyka Boga.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Obserwator
  09.02.2019 08:17
  Byłem na takiej mszy.Tylko ja,ksiądz i kościelny,który wyszedł z zakrysti i przyklęknął w ostatniej ławce.Byliśmy w czterech.Takie męskie dziwne spotkanie.Nas trzech i Jezus.....
  doceń 9
 • Minores
  09.02.2019 09:24
  Dziś (i nie tylko dziś) w Bytomiu u Franciszkanów o 6.30 tak było...
  doceń 2
 • CSOG
  09.02.2019 15:57
  Spodobał mi się ten komentarz. Bardzo. A najbardziej ta godna rozpowszechnienia myśl, że Kościół, tak jak Jezus, najbardziej ujmuje kiedy przebacza i błogosławi.
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.