107,6 FM

W sobotę Dzień Życia Konsekrowanego

Wszystkim osobom konsekrowanym życzymy wielu Bożych łask, radości i pasji w pracy na niwie Pana Boga.

Święto Ofiarowania Pańskiego od wielu lat obchodzone jest w Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dzień ten został ustanowiony w 1997 roku przez papieża św. Jana Pawła II.

W tym dniu w sposób szczególny zwracamy uwagę na świadków obecności Boga w świecie, jakimi są osoby konsekrowane. Tradycyjnie w tym dniu odbywa się także zbiórka na rzecz zakonów kontemplacyjnych.

Obchody Dnia Życia Konsekrowanego w archidiecezji katowickiej rozpoczną się w sobotę o 10.30 w krypcie archikatedry. Uczestnicy spotkania o 12.00 wezmą udział we Mszy świętej w katedrze Chrystusa Króla, sprawowanej pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca.

Program spotkania:

10.00 - okazja do spowiedzi

10.30 - słowo wstępne, bp Adam Wodarczyk

10.45 - konferencja o. dr Krzysztof Homa SJ

11.15 - adoracja Najświętszego Sakramentu

12.00 - Eucharystia w katedrze, po niej świętowanie w auli seminarium

Słowo na zakończenie - o. Syrach Janicki OFM

Po Eucharystii abp Wiktor Skworc zaprasza wszystkich uczestników na ciepły posiłek do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach przy ul. Wita Stwosza 17.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama