107,6 FM

To czysta łaska – tak wierzyć i myśleć

Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego. Mt 16,16

Mt 16,13-19

Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: „Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?”

A oni odpowiedzieli: „Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków”.

Jezus zapytał ich: „A wy za kogo Mnie uważacie?”

Odpowiedział Szymon Piotr: „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego”.

Na to Jezus mu rzekł: „Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem ciało i krew nie objawiły ci tego, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr – Opoka, i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie”.


Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa ks. Jerzy Szymik
Gość Niedzielny

Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego. Mt 16,16

To wyznanie, te właśnie słowa – Ty jesteś Chrystus, Syn żywego Boga – ta odpowiedź na pytanie Jezusa to główne zadanie Piotra, podstawowe i najważniejsze. I jego następców: Leonów, Piusów, Jana Pawła II, Benedykta XVI, Franciszka, kolejnych. Ale nie tylko, także nas, Jego uczniów, świeckich i duchownych. Jesteś Synem Bożym, Chrystusem Zbawicielem. Tak wierzę, tak myślę, według tej wiary i tego rozumienia pragnę żyć. Spodziewam się zbawienia po Tobie, a nie po innych mesjaszach, bo poza Tobą wszyscy oni fałszywi: nie są Synami Boga, niewiele mogą. To czysta łaska – tak wierzyć i myśleć. Nie objawiają tego ani ciało, ani krew, jedynie Ojciec. Ojciec Syna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Gabriela
  22.02.2019 07:13
  Z powierzonego zadania trzeba się jeszcze wywiązać. Samemu, bez rozkładania go na cały Kościół. Władze związywania i rozwiązywania otrzymał Piotr, a nie „my wszyscy”.
  doceń 2
 • Rafaello
  22.02.2019 08:04
  Chwilę później uczniowie pokłócili się, kto z nich jest najważniejszy. I Jezus postawił przed nimi dziecko. Ale ludzie mają wciąż tendencję do patrzenia po ludzku.
  doceń 0
 • Przem
  22.02.2019 12:50
  okładają lodem serca rozpalone miłością Jezusową
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter