107,6 FM

Francja: Nuncjusz oskarżony o molestowanie seksualne

Nuncjusz apostolski we Francji abp Luigi Ventura został oskarżony o molestowanie seksualne przez młodego urzędnika paryskiego merostwa. Do zdarzenia miało dojść 17 stycznia przed ceremonią składania życzeń noworocznych. Śledztwo w tej prawie prowadzi stołeczna prokuratura - donosi dziennik „Le Monde”.

Trzydziestoletni mężczyzna, który zajmuje się w merostwie Paryża relacjami międzynarodowymi, poinformował o zdarzeniu swoich przełożonych, które 23 stycznia przekazały sprawę prokuraturze, zgodnie z wymogami francuskiego prawa.

Według agencji AFP 74-letni nuncjusz miał trzykrotnie obmacywać urzędnika, m.in. w pośladki, w tym raz w obecności świadka.

Dyrektor "ad interim" Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Alessandro Gisotti oświadczył, że "Stolica Apostolska z prasy dowiedziała się o wszczęciu dochodzenia" przeciwko abp. Venturze i czeka na jego wyniki.

Film sprzed kilku lat z udziałem abp. Ventury:

Witness - S.E. Mons. Luigi Ventura
Salt and Light

« 1 »
 • Stary Wikary
  15.02.2019 15:05
  Gdzie my żyjemy? Niejedno już widziałem, ale o takich rzeczach, to się filozofom nie śniło. Najgorsze jest to, że zwykli księża będą musieli wypić piwo nawarzone przez dostojników, rożnej maści prałatów i monsiniorów.
  doceń 25
 • Gość
  15.02.2019 20:29
  Ludzie, co to za bzdury... 75-letni arcybiskup miałby w miejscu publicznym obmacywać dorosłego faceta? I ktokolwiek w to wierzy, ktokolwiek nie dostrzega, że to jest szyte najgrubszym sznurem świata? Nawet w kreskówkach nie ma AŻ TAKICH absurdów.
  doceń 12
 • GOŚĆ
  15.02.2019 20:45
  To jest ta zapowiadana "wiosna Kościoła". Od SW2 nie dziwi nic!
  doceń 6
 • kama
  16.02.2019 13:08
  Jeszcze kilka lat temu powiedziałabym, że to bzdurne pomówienie. Ale dziś uważam to za bardzo prawdopodobne. To znaczy, że w moim przypadku zaufanie do duchownych równa się zeru. Do wszystkich - od najwyższego szczebla do najniższego. A należę do tych osób, które chodziły na ingresy biskupie i zawsze księży broniły w rozmowach. Obecna hierarchia kościelna nawet sobie nie zdaje sprawy jakie spustoszenia poczynili wśród katolików.
  doceń 11

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama