107,6 FM

Franciszek wzywa do modlitewnego wsparcia spotkania biskupów w sprawie ochrony dzieci w Kościele

Do modlitwy w intencji pomyślnego przebiegu spotkania przewodniczących episkopatów z całego świata w sprawie ochrony dzieci i małoletnich w Kościele, wezwał Franciszek po modlitwie Anioł Pański 17 lutego w Watykanie. Spotkanie to odbędzie się w Watykanie w dniach 21-24 lutego.

Oto polski tekst papieskich pozdrowień:

Drodzy bracia i siostry,

Od czwartku do niedzieli odbędzie się w Watykanie spotkanie przewodniczących wszystkich Konferencji Episkopatów na temat ochrony małoletnich w Kościele. Proszę was o modlitwę za to wydarzenie, którego pragnąłem jako aktu zdecydowanej odpowiedzialności duszpasterskiej w obliczu pilnego wyzwania naszych czasów.

Pozdrawiam rodziny, parafie, stowarzyszenia i wszystkich, którzy przybyli z Rzymu, Włoch i wielu części świata; w szczególności pielgrzymów pochodzacych z Chorwacji, z Tulonu, Marsylii i Londynu; studentów z Paryża i Badajoz. Pozdrawiam wiernych z Sassari, Fermo, Castiglione del Lago, Concorezzo; rodziny z regionu Trydentu i Górnej Adygi oraz pielgrzymów z diecezji Vicenza.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli. I proszę, nie zapomnijcie o mnie w modlitwie. Smacznego obiadu i do zobaczenia!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama