107,6 FM

Abp Lacroix: Szczyt w Watykanie uświadomił czarny rozdział w historii Kościoła

Prymas Kanady abp Gérald Cyprien Lacroix oświadczył, że watykański „szczyt” w sprawie ochrony małoletnich w Kościele jest krokiem w dobrym kierunku. Przestrzegł zarazem, że „nie było to wydarzenie magiczne, które załatwi wszystko”. Stanowi natomiast uświadomienie sobie czarnego rozdziału w historii Kościoła katolickiego.

Metropolita Quebecu przyznał, że od dawna ta kwestia jest mu bliska i cieszy się, że Kościół „ma odwagę” wyznaczyć konkretne kroki do podjęcia. Wskazał m.in. na konieczność lepszej formacji osób pomagających ofiarom. Dodał, że „prawo milczenia doprowadziło do wielu przypadków wykorzystywania seksualnego i do nieliczenia się z osobami, które ucierpiały i trzeba to bezwarunkowo napiętnować”.

Kardynał zaznaczył, że Kościół bardzo wiele stracił na wiarygodności z powodu licznych skandali przemocy seksualnej i obecnie będzie musiał odbudować zaufanie do siebie.

« 1 »
 • gut
  25.02.2019 22:14
  /Za każdy czyn otrzymujesz fakturę sumienia./
  /Antoni Regulski/
 • Tomaszszcz
  25.02.2019 22:31
  Najważniejszą sprawę pominięto.! 80% procent dzieci wykorzystanych to chłopcy! A więc większość księży to byli homoseksualisci! Dlaczego nie walczy się z tym? Dlaczego nie ma sita już w seminariach? Dlaczego?
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama