107,6 FM

Kim jest pan młody i co to znaczy: zabrać go?

Pan młody jest z nimi. Mt 9,15

Mt 9, 14-15

Po powrocie Jezusa z krainy Gadareńczyków podeszli do Niego uczniowie Jana i zapytali: «Dlaczego my i faryzeusze dużo pościmy, Twoi zaś uczniowie nie poszczą?»

Jezus im rzekł: «Czy goście weselni mogą się smucić, dopóki pan młody jest z nimi? Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy będą pościć».


Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa ks. Jerzy Szymik
Gość Niedzielny

Pan młody jest z nimi. Mt 9,15

Co to za czas, o którym mówi dziś Jezus, czas, kiedy zabierają pana młodego, czas postu? Kim jest pan młody i co to znaczy: zabrać go? Kiedyś w Dzień Kobiet widziałem przez szklane ściany wielkiej dyskoteki kilkaset tańczących pań. Przy żadnej z nich nie było pana. Ani młodego, ani starego. Nie słyszałem muzyki, widziałem jedynie płynne bądź gwałtowne ruchy wielu kobiet pozbawionych oblubieńców. Pod powłoką niesłyszanej przeze mnie melodii, w pulsie rytmu, którym drgały ściany dyskoteki, czaił się smutek i post tych kobiet. Widziałem ten smutek przez szkło ścian, pod makijażami na twarzach. Jak dobrze, że Oblubieniec jest z nami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Gabriela
  08.03.2019 07:39
  Skoro tańczyły, to raczej nie pościły. A wiec miały „oblubienca”. To smutnym i poszczącym „zabrano pana młodego”. Albo Go nie widza. Nie chcą widzieć ...?
  doceń 1
 • Obserwator
  28.02.2020 14:54
  Trochę naciągana interpretacja.
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.