107,6 FM

25.02.19 Kosmiczne katastrofy i ich wpływ na nasze życie.

Dlaczego wyginęły dinozaury? Czy nasz księżyc powstał w wyniku kraksy? Czy należy się obawiać kosmicznego promieniowania i jak powstały supernowe? O kosmicznych katastrofach i ich wpływie na nasze życie opowiada Michał Witek z laboratorium astronomicznego Astrolab.


W życiu osobistym nie lubimy katastrof, nieszczęścia najchętniej omijalibyśmy szerokim łukiem, denerwujemy się, gdy coś wymyka się spod naszej kontroli... A co myślimy o kosmicznych katastrofach? Czy fakt, że wiele im zawdzięczamy, nas dziwi?

Wielkie zderzenie - powstanie księżyca   Wielkie zderzenie - powstanie księżyca
wykop.pl

 

 

 

 

 

 

O katastrofie, której zawdzięczamy księżyc...

O tym dlaczego wyginęły dinozaury...

O supernowych i czarnych dziurach...

I o tym czego nas uczą wstrząsające wydarzenia z historii Wszechświata....

Michał Witek i Dominika Szczawińska   Michał Witek i Dominika Szczawińska
foto/ Radio eM

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Duchowy GPS

Duchowy GPS  

"Duchowy GPS" - to program w którym na zjawiska społeczne i kulturowe, na codzienne problemy i dylematy moralne próbujemy patrzeć przez pryzmat teologii i nauczania Kościoła. Duchowość i eklezjologia, ale też psychologia, socjologia i kultura - to rejony, w które zapraszają eksperci - ludzie Kościoła gotowi komentować dzisiejszą rzeczywistość. W tej audycji wystąpili m. in.: ks. prof. Jerzy Szymik, ks. prof. Arkadiusz Wuwer, red. Zbigniew Nosowski, bp Andrzej Siemieniewski, bp Marian Niemiec, Adam i Beata Dylusowie, ks. dr Grzegorz Strzelczyk, red. Małgorzata Bilska.