107,6 FM

Franciszek: Zwycięstwo Chrystusa jeszcze się w pełni nie dokonało

W czasie dzisiejszej audiencji generalnej papież Franciszek kontynuował cykl rozważań nt. „Ojcze nasz”. Papież odniósł się do drugiej prośby zawartej w tej modlitwie „przyjdź królestwo Twoje”. Podkreślił, że znaki nadejścia królestwa Bożego bywają różnorodne.

TŁUMACZENIE:
„Jezus rozpoczyna swoją posługę, zajmując się chorymi, zarówno na ciele, jak i na duchu, tymi którzy żyli w wykluczeniu społecznym - podobnie jak trędowaci - grzesznikami na których wszyscy patrzyli z pogardą. Sam Jezus wskazuje te znaki: „Niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię” (Mt 11,5).”

Franciszek zauważył, że świat wciąż jest naznaczony grzechem, pełen wielu ludzi cierpiących, wojen i wielu form wyzysku, a wszystkie te fakty świadczą o tym, że zwycięstwo Chrystusa jeszcze się w pełni nie dokonało.

- Pozdrawiam serdecznie obecnych tu Polaków - mówił papież. Rozpoczynamy Wielki Post. Liturgia Środy popielcowej, zwłaszcza obrzęd posypania głów popiołem, uświadamia nam naszą przemijalność, potrzebę pokuty, postu i wyrzeczenia. Otwórzmy nasze serca i umysły, by właściwie odczytać sens naszego życia w świetle tajemnic męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Z serca błogosławię wam i waszym bliskim.

W dzisiejszej audiencji ogólnej na placu św. Piotra w Watykanie udział wzięło ok. 10 tys. wiernych z całego świata.

« 1 »
 • nikt
  06.03.2019 12:29
  Ach ta niemoc Chrystusa... W ogóle komu potrzebny jest Chrystus jak taki niezdolny do zwycięstwa?
 • ALLELUJAH
  06.03.2019 16:08
  "Ja jestem droga prawda i życie. Kto wierzy we mnie choćby i umarł żyć będzie". "Nikt nie przychodzi do domu Ojca mego jak tylko przeze mnie". "Kto chce zachować swoje życie straci je, a kto straci je z mego powodu będzie zbawiony". "Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami." - Jezu Chrystus. No to cieszmy się Bracia i Siostry :) Celem naszym jest Królestwo Boże, a nie to czy więcej mamy, żyjemy bardziej komfortowo, więcej konsumujemy etc. To marność szybko przemijająca. Do groby nie weźmiecie, a po śmierci nie ma to żadnego znaczenia i wartości. Ważne co po śmierci i czy sobie zasłużyliśmy na szczęście wieczne z Jezusem Chrystusem. Amen.
  doceń 5
 • Lukas Z.
  06.03.2019 18:01
  Czyż nie napisano w Piśmie Świętym, że nasz Pan Jezus Chrystus zwyciężył świat - J16:33, 1J5:4.
  doceń 6
 • sp
  07.03.2019 10:16
  Pan Jezus na krzyżu, chwilę przed śmiercią, powiedział: "Wykonało się!". Oczywiście z naszej perspektywy - zanurzenia w ograniczeniach czasu - jeszcze tego nie widzimy w pełni. Jednak On już zwyciężył, a Szatan już przegrał.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama