107,6 FM

Austriacy z sieci PILGRIM w Katowicach

Międzynarodowa konferencja "Zrównoważony rozwój w edukacji polskich i austriackich szkół" odbyła się w Szkole Podstawowej nr 37 w Katowicach.

Placówki partnerskie działają na tych płaszczyznach w indywidualny sposób. W PILGRIMIE ważne jest wychowywanie do wartości. Wychodzenie od wartości ma prowadzić do konkretnego działania.

PILGRIM to nie tylko ekologia. Placówki partnerskie przystępują do działań według własnych pomysłów i kryteriów. - Pomagamy budować szkołę w Pakistanie i łączmy się z tamtejszymi mieszkańcami przez komunikatory. Ostatnio uczyliśmy ich gotować kluski. Zbieraliśmy ubrania dla bezdomnych. Uczniowie mają również lekcje o tym, jak obchodzić się ze zwierzętami i założyli hodowlę mrówek. W pierwsze piątki miesiąca uczniowie uczestniczą w Eucharystii, a co drugi tydzień biorą udział w „apelach z patronem” - wyliczał Artur Bubalik, przedstawiciel Katolickiej Szkoły Podstawowej w Piekarach Śląskich.

Szkoły i instytucje organizują pikniki rodzinne, jasełka, sadzą drzewa, prowadzą zajęcia ekologiczne, prozdrowotne, sportowe i także organizują zajęcia z zakresu bezpieczeństwa, rozwiązywania problemów oraz organizują akcje charytatywne. Uczestnicy projektów uczą się szacunku do siebie nawzajem i do tego, co ich otacza.

Podczas konferencji odbyła się uroczysta certyfikacja, która objęła różne placówki, instytucje i osoby, które są związane z promowaniem idei PILGRIM.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama