107,6 FM

Utrecht: W strzelaninie w tramwaju zginęły trzy osoby. Policja zatrzymała prawdopodobnego sprawcę

Trzy osoby zginęły, a dziewięć zostało rannych w poniedziałek w strzelaninie w tramwaju w Utrechcie - poinformował burmistrz tego miasta w środkowej Holandii Jan van Zanen. Według niego "motyw terrorystyczny" był najbardziej prawdopodobnym podłożem ataku. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o dokonanie masakry.

Trzy osoby odniosły poważne obrażenia.

Wcześniejszy bilans mówił o jednej ofierze śmiertelnej strzelaniny i kilkorgu rannych.

"Nie możemy wykluczyć, a nawet przyjmujemy, że był motyw terrorystyczny. Prawdopodobnie jest jeden napastnik, ale może być więcej" - powiedział van Zanen.

Premier Holandii Mark Rutte nie wyklucza, że przedpołudniowy atak mógł mieć podłoże terrorystyczne. Na konferencji prasowej w Hadze oświadczył, że wychodzi z założenia, że był to "zamach".

Rutte poinformował, że w związku ze strzelaniną w Utrechcie władze podjęły "wszystkie wysiłki", aby schwytać "podejrzanego lub podejrzanych" odpowiedzialnych za atak.

Szef holenderskiego rządu podkreślił, że jego kraj "nie ugnie się w obliczu nietolerancji". "Akt terroryzmu jest atakiem na naszą cywilizację, na nasze tolerancyjne i otwarte społeczeństwo (...) Jest tylko jedna odpowiedź - że nasze rządy prawa i nasza demokracja są silniejsze niż fanatyzm i przemoc - zaznaczył Rutte. - Nie ugniemy się w obliczu nietolerancji, nigdy".

Policja poinformowała już o zatrzymaniu Turka podejrzanego o dokonanie masakry.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama