107,6 FM

Prawie 40-metrowa figura Chrystusa zamiast monumentu Lenina

We Władywostoku powstanie potężny pomnik Chrystusa. Na wzgórzu, na którym miała stanąć statua Lenina.

We Władywostoku na szczycie jednego ze wzgórz ma powstać potężna statua Jezusa. Pomnik o wysokości 38 metrów ma stanąć na 30-metrowym cokole. Łączna wysokość konstrukcji ma więc osiągnąć aż 68 metrów - o 30 więcej niż figura Chrystusa z Rio de Janeiro. Obecnie projekt czeka na akceptację Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, nie powinno być jednak z tym problemów, bo pomysłodawcą budowy jest zakonnik, który jest przewodnikiem duchowym patriarchy Cyryla.

Ciekawa jest też historia wzgórza, na którym ma powstać. W latach 70. XX wieku sowieccy urzędnicy chcieli postawić tutaj ogromny monument Lenina. Statua miała mieć 30 metrów wysokości i być odlana z brązu. Na sąsiednim wzgórzu miał powstać podobnych rozmiarów pomnik Stalina. Jednak ze względu na piętrzące się trudności realizacja projektów była opóźniana, a w roku 1990 porzucona. Dla wielu tamtejszych wiernych fakt, że w miejscu tym stanie figura Chrystusa, ma w związku z tym znaczenie symboliczne.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama