107,6 FM

Czy BLIK jest bezpieczny? Oszuści z nowym sposobem wyłudzania pieniędzy

Na BLIKA. To nowa metoda wyłudzania pieniędzy w internecie. Jak się przed nią bronić?

BLIK to system płatności mobilnych, funkcjonujący w większości polskich banków. System znacznie upraszcza dokonywanie płatności, przez co służy tez oszustom. Policja odnotowuje coraz więcej wyłudzeń za pomocą BLIKA. Wyłudzający są wyjątkowo perfidni  - wyjaśnia Barbara Poznańska z zespołu prasowego śląskiej policji:

Oszuści poprzez aplikacje zainstalowane na naszych telefonach, włamują się na nasze konta i rozsyłają w naszym imieniu wiadomości z prośbą o wsparcie finansowe - o takiej sytuacji poinformowała Radio eM pani Kasia:

Jak łatwo się domyślić pani Kasia żadnych próśb o pieniądze do nikogo nie wysyłała. Jak się bronić? Radzi Adrian Felis z Agencji Mavika:

Odzyskanie pieniędzy w takich sytuacjach jest bardzo trudne  dlatego stróże prawa apelują o rozwagę i czujność.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama