107,6 FM

Dolorosa jest współczuciem Boga ukazanym w kobiecie

Obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego… J 19,25a

J 3, 31-36

Kto przychodzi z wysoka, panuje nad wszystkim, a kto z ziemi pochodzi, należy do ziemi i po ziemsku przemawia. Kto z nieba przychodzi, Ten jest ponad wszystkim. Świadczy On o tym, co widział i słyszał, a świadectwa Jego nikt nie przyjmuje. Kto przyjął Jego świadectwo, wyraźnie potwierdził, że Bóg jest prawdomówny.

Ten bowiem, kogo Bóg posłał, mówi słowa Boże: a bez miary udziela mu Ducha. Ojciec miłuje Syna i wszystko oddał w Jego ręce. Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne; kto zaś nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz gniew Boży nad nim wisi.

Obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego… J 19,25a

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa ks. Jerzy Szymik
Gość Niedzielny

Współcierpienie Boga z nami stało się namacalne w Matce bolejącej nad Synem. Dolorosa jest współczuciem Boga ukazanym w kobiecie, która dała się wprowadzić w tajemnicę Boga. Ponieważ życie człowieka jest cierpieniem, obraz Bolesnej nabrał dla chrześcijaństwa najwyższego znaczenia. W Niej sens Krzyża dosięga pełni, ponieważ Ona jest przyjętym i we współcierpieniu niesionym krzyżem, który pozwala nam w Jej współcierpieniu doświadczać współcierpienia Boga. Boleściwa stała się dla chrześcijan przezwyciężeniem samotności w bólu, ikoną tej pociechy, jaką przyniosło chrześcijaństwo. We współcierpiącej Matce cierpiący wszystkich czasów znajdowali najczystszy odblask Boskiego współcierpienia będącego jedyną rzeczywistą pociechą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.