107,6 FM

Katowice: nagrodzono szkoły dbające o ekologię

W Katowicach nagrodzono szkoły dbające o ekologię. To dla szkół podstawowych zorganizowano konkurs "Słoneczne szkoły dla lepszego miasta".

Instalacja fotowoltaiczna, bony do sklepu sportowego, czy gadżety ekologiczne - takie były nagrody w konkursie, który powstał przy okazji organizacji szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach. Jego rozstrzygnięcie nastąpiło dziś. - Naszym celem było zaangażowanie lokalnej społeczności w działania proekologiczne - wyjaśnia Jarosław Szczygieł, z Fundacji dla Edukacji Ekologicznej:

Wiele nagród trafiło do Szkoły Podstawowej nr 10. Uczeń, Kamil Wojciechowski wylicza, że wiele mówiono m. in. na temat marnowania żywności, czy ograniczenia odpadów. Ale nie tylko:

Konkursowi patronowała Ambasada Szwecji - jej przedstawiciel Daniel Larsson mówił, że edukację ekologiczną trzeba zaczynać od przedszkola:

Główną nagrodą była instalacja fotowoltaiczna o wartości ok. 40 tys. złotych - i ta zostanie niebawem zainstalowana w zwycięskiej placówce, czyli Szkole Podstawowej nr 10.

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama