107,6 FM

Sri Lanka: Na wolności nie ma już osób związanych z niedawnymi zamachami

Wszystkie osoby mające związek z zamachami na Sri Lance w Niedzielę Wielkanocną zostały aresztowane lub nie żyją - poinformował w poniedziałek szef lankijskiej policji.

W komunikacie rozpowszechnionym przez ministerstwo obrony Sri Lanki pełniący obowiązki głównego inspektora policji Chandana Wickramaratne poinformował, że znalezione zostały także materiały wybuchowe, które miały być wykorzystane przez terrorystów zaangażowanych w ataki z Niedzieli Wielkanocnej.

W zamachach w Niedzielę Wielkanocną zginęło ponad 250 osób, w tym 42 obcokrajowców. Skoordynowane ataki na kościoły i luksusowe hotele były największe na Sri Lance, odkąd w 2009 roku w kraju zakończyła się wojna domowa.

Odpowiedzialność za ataki wzięło na siebie Państwo Islamskie. Miejscowe władze twierdzą, że za zamachami stoją dwie niewielkie organizacje islamistyczne - National Thawheedh Jamaath (NTJ) i Jamathei Millathu Ibrahim (JMI). Ugrupowania te pod koniec kwietnia zostały zdelegalizowane przez prezydenta Sri Lanki Maithripalę Sirisenę.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama