107,6 FM

Czy wszystko się spełniło?

Przez dziesiątki lat wśród wierzących największe emocje budziła trzecia nieujawniona tajemnica fatimska.

Kiedy w 1917 roku w Fatimie, małej wiosce w Portugalii, trojgu małym pastuszkom objawiła się Maryja, dzieci doświadczyły szeregu wizji. Wszystkie związane były z gorącym nawoływaniem Matki Bożej do podjęcia pokuty za grzechy świata.

Łucja, Hiacynta i Franciszek w widzeniu zobaczyły między innymi piekło. "Morze ognia" pełne "bolesnego wycia i jęków rozpaczy". Trzeba jednak dodać, że wizja piekła, ukazana dzieciom była przefiltrowana przez ich świat zmysłów i wyobrażeń. - Piekło było dokładnie takie, jak wyrażała to ilustracja w ich książeczce do nabożeństwa - tłumaczy mariolog Wincenty Łaszewski.

Maryja objawiła dzieciom także wizję nowej wojny światowej (w 1917 roku świat wyniszczony był trwającą Wielką Wojną), jeśli ludzie nie nawrócą się i nie przestaną obrażać Boga. Matka Boża zapowiedziała także wielkie prześladowanie Kościoła. "Dobrzy będą męczeni. Ojciec Święty będzie bardzo cierpieć, wiele narodów zostanie zniszczonych".

Jednak najwięcej emocji budziła tzw. trzecia tajemnica fatimska przez wiele lat nieujawniona. Dopiero w 2000 roku papież Jan Paweł II polecił ujawnić jej treść. Co dzieciom powiedziała Matka Boża i czy do tej pory wszystko się spełniło, o tym pisze Franciszek Kucharczak w najnowszym numerze Gościa Niedzielnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • gut
  11.05.2019 14:17
  Św. siostra Faustyna już kilka lat przed wybuchem II wojny światowej wiedziała, że do niej dojdzie, kiedy już jako siostra zakonna odwiedziła swoich bliskich i swój rodzinny dom, przy okazji mówiła, co się będzie w przyszłości działo:, że będą zniszczenia, że rodziny będą rozdzielane i zsyłane w nieznane miejsca, że duchowni będą prześladowani. Jej bliscy zaprzeczali temu, mówili, że to nie możliwe... Faustyna tylko powtarzała, że tak będzie, zobaczycie, że tak będzie... Pod wpływem tych informacji jej bliscy zaczęli płakać, tylko się jej zapytali czy to i też spotkana... Siostra Faustyna powiedziała, że ich bliskich te tragiczne zdarzenia ominął i ten dom w którym ona się urodziła.
 • Gość Marek
  12.05.2019 09:47
  Nie wiem, dlaczego Redakcja przytacza opinię dra łaszewskiego o wizji piekła. Co to znaczy "przefiltrowane"? Przecież to nie był efekt wysiłku wyobraźni dzieci. Jeśli jest zbieżność wizji z obrazkiem z książeczki (a to trzeba ściśle udowodnić), to jest to wynik działnia Bożego a nie dzieci.
 • Gość Marek
  12.05.2019 09:58
  Maryja rozłożyła ręce i strumień światła przeniknął ziemię, ukazując straszliwą rzczywistość piekła. Matka Boża pokazała dzieciom p r a w d ę, to chyba jasne. Znane jest zdjęcie dzieci tu po tej wizji, mają one twarze powykrzywiane grymasem jakiegoś bólu, ale połączonego z wyraźną odrazą i przerażeniem. O tym zresztą pisała potem siostra Łucja. Fatima, tzn. objawienie Matki Bożej i Jej działanie - dzięki przyzwoleniu Bożemu - wydaje się być jedynym ratunkiem dla Kościoła i świata. Jest to zgodne z treścią samych objawień i późniejszych, zgodnych z nimi objawień danych siostrze Łucji. Jeśli chodzi o zadanie dla nas, zwykłych wiernych, to strescza się ono w modlitwie różańcowej, do której są przywiązane szczególne łaski, nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwsze soboty miesiąca (i tu przywiązane są specjalne łaski - chodzi o pięć pierwszych sobót kolejnych miesięcy), wypełnianiu swoich obowiązków stanu w duchu ofiary i w ogóle ofiary ponoszone za grzeszników dla ich nawrócenia, najpierw te, które są ofiarnym znoszeniem cierpień, których doświadczamy, a potem dobrowolne umartwienia i ofiary w tej intencji.
  doceń 2
 • Gość
  12.05.2019 23:48
  znowu prywatne objawienia
  doceń 10

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama