107,6 FM

Jest tylko jedno przykazanie

Wytrwajcie w miłości mojej! J 15,9

J 15, 9-11

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.

To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna».

Wytrwajcie w miłości mojej! J 15,9

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Judyta Syrek
Gość Niedzielny

Ewangelia nie jest pełna przykazań. Jest w niej tylko jedno przekazanie – miłości. Nie potrzeba więcej. Miłość to wszystko. I chyba nikt bardziej o nią nie prosi niż Bóg. Kto wchodzi w tę miłość i wytrwa w niej, zyskuje najlepszą relację, dzięki której może góry przenosić. „Miłość stawia człowieka na płaszczyźnie Bożej” – pisze w komentarzu do Ewangelii św. Jana o. Piotr Rostworowski, kameduła, jeden z największych mistyków w Europie XX wieku. Trzeba tylko spełnić jeden warunek: trwać. To druga prośba najczęściej powtarzana przez Boga. Umiejętność wytrwania jest problemem wszech czasów. A historia człowieka to historia walki o trwanie w miłości. Sposobem na zwycięstwo – jak pisze o. Piotr – jest włączenie się w prąd miłości Boga i zanurzenie w tej miłości wszystkich swoich stosunków z ludźmi. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • albert
    23.05.2019 09:50
    Nie wiemy tylko jak te Przykazania wypełnić w życiu. Ciekawe czy, albo kiedy w Kościele zostanie to powiedziane?
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.