107,6 FM

W najczulszym kręgu mojej niepamięci

Abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. J 15,12b

J 15, 12-17

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.

Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.

Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

Abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. J 15,12b

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa ks. Jerzy Szymik
Gość Niedzielny

Opłukuję twarz z żelowej pianki. Odpalam windows xp. Wiozę fiolkę z moczem do laboratorium. Drzemię na lotnisku Malpenza w Mediolanie Ściągam albę śnieżnobiałym cingulum w jakiejś zakrystii. Wyłączam telefon żeby mieć święty spokój. Prawie nigdy wówczas nie myślę o Tobie. Ale jesteś zawsze najbliżej, w najczulszym kręgu mojej niepamięci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • albert
  24.05.2019 09:09
  Ludzie nie wiedzą co to znaczy miłować i co to znaczy kochać, bo nikt im tego nie mówi, a w życiu już tego nie spotykają. Czy ktoś jeszcze wie i czy zacznie ludziom o tym mówić?
  doceń 1
 • Czytacz
  24.05.2019 11:41
  Czas zupgradować windows :)
  doceń 1
 • Władysław
  24.05.2019 15:38
  Drogi Albercie posłuchaj Szczepanika " Kochaj jak to łatwo powiedzieć.."i nie będziesz miał wątpliwosci jeżeli Ewangelia to za mało.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter