107,6 FM

16.5.2019 | Czym dla Polaków była bitwa o Monte Cassino

W połowie maja co roku wspominamy bitwę II wojny światowej, która stała się dla Polaków wydarzeniem epokowym, symbolicznym, do dziś poruszającym serca. To oczywiście bitwa o Monte Cassino. Jak mówią historycy, to jedna z najcięższych bitew II wojny światowej. I jak wszyscy wiemy, rozstrzygający okazał się atak polskiego II Korpusu. Polacy odnieśli zwycięstwo 18 maja 1944 roku.

Dlaczego dla Polaków udział w bitwie był tak ważny? Wyjaśnia Rafał Michalski, historyk z katowickiego IPN.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

A to historia

A to historia  

We wtorki i czwartki o 18.30. Zaprasza Aneta Kuberska-Bębas.

Historia bywa przestrogą, jest świadkiem czasów, dzieje się na naszych oczach. Czy będzie dla nas – jak dla starożytnych – nauczycielką życia? Słuchaj i poznaj bohaterów naszej historii; dowiedz się o kulisach najważniejszych dla Polski i świata wydarzeń; odkrywaj ślady naszej lokalnej przeszłości; wygrywaj najciekawsze, historyczne książki.

Audycje