107,6 FM

20.05.2019 | Czy świeccy są odpowiedzialni za Kościół?

To, bynajmniej nie retoryczne pytanie, zadałam Jackowi Dziedzinie, publicyście, redaktorowi Gościa Niedzielnego. Co w sytuacji kryzysu, czy ataku na Kościół, oznacza nasza - wszystkich ochrzczonych - odpowiedzialność?

20.05.2019 | Czy świeccy są odpowiedzialni za Kościół?   Jacek Dziedzina, redaktor Gościa Niedzielnego

 Na czym polega odpowiedzialność świeckich za Kościół? Czy różni się od odpowiedzialności duchownych? Skąd biorą się nasze wątpliwości? I czym w praktyce jest klerykalizm?

Odpowiedzialność kiedy pojawia się kryzys? Gdy wychodzą na jaw skandale i grzechy duchownych? Grzechy osobiste ranią cały Kościół... Rozmawiamy o wspólnym - duchownych i świeckich - poszukiwaniu dróg nawrócenia i oczyszczenia.

.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Duchowy GPS

Duchowy GPS  

"Duchowy GPS" - to program w którym na zjawiska społeczne i kulturowe, na codzienne problemy i dylematy moralne próbujemy patrzeć przez pryzmat teologii i nauczania Kościoła. Duchowość i eklezjologia, ale też psychologia, socjologia i kultura - to rejony, w które zapraszają eksperci - ludzie Kościoła gotowi komentować dzisiejszą rzeczywistość. W tej audycji wystąpili m. in.: ks. prof. Jerzy Szymik, ks. prof. Arkadiusz Wuwer, red. Zbigniew Nosowski, bp Andrzej Siemieniewski, bp Marian Niemiec, Adam i Beata Dylusowie, ks. dr Grzegorz Strzelczyk, red. Małgorzata Bilska.

 

Programy