107,6 FM

13.05.2019 | Czym jest wolność dla chrześcijanina?

Wolność Tomku w swoim domku! Wolność słowa? Wolny wybór? Prawo do wolności? Dlaczego tak głośno wołamy o wolność, dlaczego jej pragniemy i o nią walczymy? na te pytania odpowiada Magdalena Jóźwik, doktor teologii.

13.05.2019 | Czym jest wolność dla chrześcijanina?   Magdalena Jóźwik, doktor teologii

  Wolność chrześcijańska zaczyna się w momencie, gdy uświadamiamy sobie naszą niewolę. Bez świadomości grzechu i bez zrozumienia tego, że własnymi siłami nie jesteśmy w stanie go pokonać, nigdy nie zrozumiemy wolności, jaką ma dla nas Bóg.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Duchowy GPS

Duchowy GPS  

"Duchowy GPS" - to program w którym na zjawiska społeczne i kulturowe, na codzienne problemy i dylematy moralne próbujemy patrzeć przez pryzmat teologii i nauczania Kościoła. Duchowość i eklezjologia, ale też psychologia, socjologia i kultura - to rejony, w które zapraszają eksperci - ludzie Kościoła gotowi komentować dzisiejszą rzeczywistość. W tej audycji wystąpili m. in.: ks. prof. Jerzy Szymik, ks. prof. Arkadiusz Wuwer, red. Zbigniew Nosowski, bp Andrzej Siemieniewski, bp Marian Niemiec, Adam i Beata Dylusowie, ks. dr Grzegorz Strzelczyk, red. Małgorzata Bilska.

 

Programy