107,6 FM

Toczy się walka między dobrem a złem

Każdego, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który swój dom zbudował na skale. Mt 7,24

Mt 7, 21-29

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nie każdy, kto mówi Mi: „Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: „Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?” Wtedy oświadczę im: „Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości”. Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki». Gdy Jezus dokończył tych mów, tłumy zdumiewały się Jego nauką. Uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie tak jak ich uczeni w Piśmie.

Każdego, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który swój dom zbudował na skale. Mt 7,24

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Judyta Syrek
Gość Niedzielny

Fundamentem domu na skale jest Bóg, a konkretniej nasza postawa wobec Boga, to, czy potrafimy pełnić Jego wolę. Czy potrafimy Mu zaufać. To nie jest proste, bo w każdym człowieku od upadku Adama toczy się walka między dobrem a złem. Każdy walczy o rozeznanie woli Boga, o dobro. Tej walki nie toczymy sami ze sobą, ale z podszeptami szatana. Ojciec Badeni mówił, że największą pokusą Antychrysta będzie próba pokazania, że zło jest dobre. Nasz dramat to walka z szatańską pokusą. Kto wybiera podszepty szatana, buduje dom na piasku. Kto pełni wolę Boga, buduje na skale. W dzisiejszej Ewangelii Jezus mówi nam, że nie wystarczy działać w imię dobra, trzeba zaufać Ojcu, trzeba pełnić Jego wolę. Nie nasz pomysł na świat powinniśmy realizować, ale Jego! 


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Gabriela
  27.06.2019 06:48
  Tyle tylko, ze w Jego „pomyśle na świat” miejsca na przewrotność brak. To domena przeciwnika Boga - uosobienia żądzy władzy, fałszu i obłudy. Oporni i nieufni wobec przewrotności wabieni są przezeń ... koniecznoscia zaufania (sic!) Warto mieć świadomość, ze nie każdy, kto się go domaga, na zaufanie zasługuje. Poznaje się bowiem po owocach, szczególnie dziś ...
  doceń 1
 • Franc Asis
  27.06.2019 14:19
  Piękna Ewangelia i piękny komentarz Judyty. Zaufać Ojcu, jak zaufała Maryja, święty Józef, Abraham i wielu innych, każdy z nich na poziomie pozwalającym zrealizować plan Boga w jego życiu. Zadanie niełatwe do czasu, gdy nie oprzesz się na Bogu. Do tego momentu przeciwnik Twojego zbawienia będzie robił wszystko żeby Cię zniechęcić i oddalić od Boga. Ten lew ryczący ciągle myśli jak nas zwieść, ale nie obawiajmy się Jezus Chrystus zwyciężył śmierć. To zaufanie będzie weryfikowane w boju aż do śmierci , taka mała wąska droga.
  doceń 1
 • Pit&K
  16.07.2019 09:43
  Mimo naturalnej chęci spoglądania na dobro, skazani jeśteśmy rozpraszać wzrok na zamieszanie wywołane prze wyżej wspmnianego 'przeciwnika'. Radą na to jest chyba życie w ciągłym kontakcie z Panem Jezusem. Pzdrawiam.
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.