107,6 FM

18.6.2019 Żelazny - żołnierz od Łupaszki

Pod koniec czerwca przypada rocznica śmierci niezwykle walecznego partyzanta czasów II wojny światowej i potem żołnierza wyklętego. To Zdzisław Badocha „Żelazny”, żołnierz V Wileńskiej Brygady AK, pochodzący z Zagłębia. Opowiada o nim bogato ilustrowany i dużego formatu album wydany przez IPN autorstwa Łukasza Borkowskiego „Żelazny od Łupaszki”. Nam też Łukasz Borkowski przybliża postać „Żelaznego”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

A to historia

A to historia  

Od pon. do piątku o 11.40. Zapraszają Aneta Kuberska-Bębas i Sylwester Strzałkowski.

Historia bywa przestrogą, jest świadkiem czasów, dzieje się na naszych oczach. Czy będzie dla nas – jak dla starożytnych – nauczycielką życia? Słuchaj i poznaj bohaterów naszej historii; dowiedz się o kulisach najważniejszych dla Polski i świata wydarzeń; odkrywaj ślady naszej lokalnej przeszłości; wygrywaj najciekawsze, historyczne książki.

Audycje