107,6 FM

Gliwice. Promocja nowego przewodnika i spotkanie z autorami

Przewodnik turystyczny przybliżający dziedzictwo Żydów Górnego Śląska wydało Muzeum w Gliwicach. Promocja odbędzie się w czwartek 27 czerwca w DPZG.

Przewodnik to kolejne przedsięwzięcie zrealizowane przez Dom Pamięci Żydów Górnośląskich, należący do gliwickiego muzeum.  

"Zabytki kultury materialnej - w  wyniku działań hitlerowskich Niemiec, które nie tylko dążyły do eliminacji swoich żydowskich obywateli, ale chciały usunąć wszelkie przejawy ich istnienia - zachowały się na Górnym Śląsku w niewielkim stopniu. A jednak ślady pozostały. I pozostała pustka, w miejscach, gdzie dawniej rozkwitał piękny i wielowymiarowy świat Żydów Górnego Śląska. Dlatego autorzy przewodnika, Beata i Paweł Pomykalscy, zapraszają nas w wędrówkę po śladach i po pustce. Dzięki przewodnikowi, tworząc mapę pamięci, odzyskujemy dla żyjących górnośląskie dziedzictwo potomków Abrahama, Izaaka i Jakuba" - informuje muzeum.

Promocja nowego wydawnictwa i spotkanie z autorami odbędzie się w czwartek 27 czerwca o 18.00 w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich w Gliwicach przy ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 14.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama