107,6 FM

Walka o miejsce w pociągu, czyli jazda koleją kiedyś, a dziś

Reporter na tropie Radia eM zapytał pasażerów kolei o komfort podróży pociągami. Jak to wyglądało kiedyś, a jak wygląda dziś?

Trwa sezon urlopowy. Wiele osób decyduje się na wakacje wybrać koleją. Obecnie komfort podróży jest zupełnie inny niż w przeszłości - podkreślają mieszkańcy. Pasażerów Kolei Śląskich pytaliśmy jak wspominają podróże pociągami w latach 80. tych i 90. tych:

Szczyt przewozów nastąpił w latach 80. tych i 90.tych. Jak mówi Andrzej Wilk - prezes Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Katowicach, wtedy pociągi spełniały jedynie swoją podstawową rolę - miały dowozić i dowoziły. O miejsce trzeba było walczyć:

Dodajmy, że z okazji wakacji Koleje Śląskie uruchomiły dodatkowe pociągi do Zakopanego. Przez cały lipiec i sierpień do stolicy polskich Tatr można dotrzeć codziennie-zarówno w dni robocze jak i weekendy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama