107,6 FM

Franciszek odwiedził siostry szarytki

Dzisiaj rano papież Franciszek przyjął w Domu św. Marty pielgrzymów z Papui-Nowej Gwinei. Pielgrzymi opowiedzieli o sytuacji w swoim kraju oraz odśpiewali kilka tradycyjnych pieśni. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej przekazało również wiadomość o niespodziewanej wizycie, jaką Franciszek złożył w niedzielne popołudnie w domu Regina Mundi, zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, zwanych popularnie szarytkami.

Ojciec Święty postanowił odwiedzić s. Marię Mucci, która przez wiele lat posługiwała w Domu św. Marty, papieskiej rezydencji w Watykanie. Obecnie przebywa w infirmerii. Oddał też cześć relikwiom św. Jana Pawła II, które stanowi koszula zbroczona jego krwią. Została ona ofiarowana siostrom, kiedy papież Wojtyła przebywał w klinice Gemelli bezpośrednio po zamachu na swoje życie. Na zakończenie Franciszek udzielił błogosławieństwa siostrom, pracownikom oraz gościom przebywającym w domu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama