107,6 FM

To oni poprowadzą pielgrzymkę

Ks. Adam Jasiurkowski i ks. Tomasz Wieczorek są nowymi szefami Gliwickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Ksiądz Adam Jasiurkowski, przewodnik całej pielgrzymki, zastąpi ks. Bernarda Plucika, a ks. Tomasz Wieczorek, nowy kierownik trasy - ks. Artura Pytla.

Nowi szefowie znają się jeszcze z seminarium, dzielą ich dwa lata między przyjęciem święceń kapłańskich. Obaj mają też wieloletnią praktykę pielgrzymowania - jako uczestnicy i jako odpowiedzialni za różne posługi. Ksiądz Adam jest obecnie wikarym w parafii Bożego Ciała w Miechowicach, a ks. Tomasz - w parafii św. Anny w Zabrzu.

 

Ksiądz Adam: - W drodze uczę się doceniać to, co mam, bo to jest czas, kiedy funkcjonuje się inaczej niż zwykle. Zazwyczaj jest tak, że chcemy sobie życie upraszczać i uprzyjemniać, a na pielgrzymce świadomie działa się kontra wygodzie. Idziemy pieszo, śpimy w różnych miejscach. A w domu łóżko jest moje, wanna jest moja... Mimo to godzę się na niewygodę ze względu na jakąś intencję.

Ksiądz Tomasz: - Żeby głęboko przeżyć pielgrzymkę, trzeba mieć jakąś intencję. Znam wprawdzie osoby, które idą, bo w ten sposób mogą wyrwać się z domu, ale to nie ma wtedy większego sensu. Dla mnie te trzy dni w drodze, nawet jeżeli jestem zaangażowany w różne posługi, to czas specjalny dla Pana Boga, takie rekolekcje w drodze.


Więcej o sensie wychodzenia w drogę, swoich dotychczasowych doświadczeniach i wyzwaniu, które podjęli, mówią w wywiadzie „Zmiana warty” w najnowszym papierowym i elektronicznym wydaniu Gościa Gliwickiego na niedzielę 11 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama