107,6 FM

Abp Skworc spotkał się z księżmi rozpoczynającymi posługę za granicą

Od września dwóch kapłanów archidiecezji katowickiej podejmie posługę duszpasterską poza Polską.

Jeden z nich - ks. Rafał Kaca - wyjedzie do Czech (diecezja Czeskie Budziejowice), a drugi - ks. Tomasz Kocjan - do Wielkiej Brytanii (Polska Misja Katolicka dla Anglii i Walii).

 - To jest nasza odpowiedź na list skierowany przez księdza arcybiskupa do księży. Po rozeznaniu postanowiłem się zgłosić z gotowością do posługi poza diecezją - mówi ks. Kaca.

Ksiądz Kocjan dodaje, że również chciał podjąć posługę w Czechach, jednak "potrzeby duszpasterskie okazały się większe w Wielkiej Brytanii".

Co roku do pracy za granicą Polski wyjeżdża kilku kapłanów z archidiecezji katowickiej. Posługują oni zarówno wśród Polonii zagranicznej, jak i wiernym w różnych diecezjach na całym świecie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama